Tvorcovia iOS 14 sa rozhodli pre veľký krok. Operačný systém prináša podporu niektorých nových funkcií na zariadeniach, kde predtým neboli dostupné. Dnes sa budeme venovať foteniu do 16:9. Po aktualizácií môžete túto vychytávku využívať aj na iPhone XS a XR z roku 2018. Ako na to?

Povolenie funkcie fotenia do 16:9

Ak vlastníte iPhone 11/11 Pro, fotenie do 16:9 nie je žiadna novinka. Už viac ako rok to zvláda aj defaultná appka fotoaparátu po prepnutí jednoduchého nastavenia.

Pokiaľ vlastníte iPhone XS a XR, niečo podobné nebolo možné (v rámci iOS 13). Je to trochu škoda, no zároveň aj tradičná politika spoločnosti Apple, ktorá nás vôbec neprekvapuje. Staršie modely sa bežne softvérovo znevýhodňujú.

Dobrou správou na dnes ale zostáva, že po update na iOS 14 môžete funkciu využívať aj na smartfónoch vyrobených v roku 2018. Ak teda vlastníte spomínaný iPhone XS alebo XR, v návode nižšie vás naučíme ako na ňom zvoliť fotenie do 16:9. Poďme na to.

Ako fotiť do 16:9 na iPhone

  • Otvorte si aplikáciu Fotoaparát na svojom zariadení.
  • Kliknite na malú šípku vo vrchnej časti displeja. Rozbalí sa vám ponuka pokročilých nastavení.
  • V spodnej časti vyberte tlačidlo „4:3“ (aktuálny formát v ktorom fotíte).
  • V otvorenej ponuke vyberte „16:9“.
  • Hotovo. Pokiaľ ste postupovali správne, obraz na displeji sa značne rozšíril.
  • Pokiaľ chcete fotiť opäť vo formáte „4:3“, zopakujte predošlý postup.
Prečítajte si tiež  Pozrite sa ako by vyzerali ikony z macOS Big Sur v iOS 14!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.