Určite ste už počuli o tom, že iOS 14 má oveľa prepracovanejšie prijímanie/rušenie hovorov, v porovnaní s predchodcami. Je to objektívne jedna z najlepších zmien, ktorých sme sa tento rok dočkali. V dnešnom článku sa pozrieme na to, ako to funguje v praxi.

iOS 14 a telefonovanie

Jedna z najviac kritizovaných funkcií, na doterajších verziách iOS, bolo zastaralé prijímanie hovorov. Pokiaľ vám niekto zatelefonoval, obrazovka prekryla celý displej. To nebolo práve ideálne v situácii, keď ste na svojom iPhone niečo robili a nechceli ste byť vyrušovaní.

Po novom už je tento problém našťastie eliminovaný. Hovory umlčíte oveľa jednoduchším a rýchlejším spôsobom. Hlavnou výhodou je možnosť naďalej pracovať na zariadení bez toho, aby ste museli telefonát priamo zrušiť.

Ako funguje telefonovanie v iOS 14?

  • Hovor môžete kedykoľvek prijať alebo odmietnuť vo vrchnej časti obrazovky, pomocou zeleného/červeného tlačidla.
  • Svoj iPhone môžete aj naďalej používať tak, ako to robíte bežne, bez nutnosti opúšťať rozhranie aplikácie Telefón. To otvoríte kliknutím na zelenú ikonu aktívneho hovoru (v ľavom hornom rohu).
  • Ak vám zavolá niekto, koho nechcete v danom momente zdvihnúť, jednoducho „po ňom“ prejdete prstom smerom nahor, čím telefonát umlčíte (bez toho aby ste ho odmietli)
  • Pokiaľ sa rozhodnete hovor predsa len prijať, v ľavom hornom rohu je počas vyzváňania ikona, na ktorú je potrebné kliknúť.
  • Pre zobrazenie celého rozhrania telefonátu stačí prejsť po zmenšenom banneri prstom smerom dole. Následne sa hovor objaví na celej obrazovke.
  • Pokiaľ je zariadenie uzamknuté, tak isto sa hovor zobrazí na celej obrazovke.
V iOS 14 si môžete nastaviť predvolené aplikácie tretích strán.
V iOS 14 si môžete nastaviť predvolené aplikácie tretích strán.

zdroj

Prečítajte si tiež  Všetko čo vieme o prednom fotoaparáte iPhonu 8!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.