Určite ste už počuli o tom, že iOS 14 má oveľa prepracovanejšie prijímanie/rušenie hovorov, v porovnaní s predchodcami. Je to objektívne jedna z najlepších zmien, ktorých sme sa tento rok dočkali. V dnešnom článku sa pozrieme na to, ako to funguje v praxi.

iOS 14 a telefonovanie

Jedna z najviac kritizovaných funkcií, na doterajších verziách iOS, bolo zastaralé prijímanie hovorov. Pokiaľ vám niekto zatelefonoval, obrazovka prekryla celý displej. To nebolo práve ideálne v situácii, keď ste na svojom iPhone niečo robili a nechceli ste byť vyrušovaní.

Po novom už je tento problém našťastie eliminovaný. Hovory umlčíte oveľa jednoduchším a rýchlejším spôsobom. Hlavnou výhodou je možnosť naďalej pracovať na zariadení bez toho, aby ste museli telefonát priamo zrušiť.

Ako funguje telefonovanie v iOS 14?

  • Hovor môžete kedykoľvek prijať alebo odmietnuť vo vrchnej časti obrazovky, pomocou zeleného/červeného tlačidla.
  • Svoj iPhone môžete aj naďalej používať tak, ako to robíte bežne, bez nutnosti opúšťať rozhranie aplikácie Telefón. To otvoríte kliknutím na zelenú ikonu aktívneho hovoru (v ľavom hornom rohu).
  • Ak vám zavolá niekto, koho nechcete v danom momente zdvihnúť, jednoducho “po ňom” prejdete prstom smerom nahor, čím telefonát umlčíte (bez toho aby ste ho odmietli)
  • Pokiaľ sa rozhodnete hovor predsa len prijať, v ľavom hornom rohu je počas vyzváňania ikona, na ktorú je potrebné kliknúť.
  • Pre zobrazenie celého rozhrania telefonátu stačí prejsť po zmenšenom banneri prstom smerom dole. Následne sa hovor objaví na celej obrazovke.
  • Pokiaľ je zariadenie uzamknuté, tak isto sa hovor zobrazí na celej obrazovke.
V iOS 14 si môžete nastaviť predvolené aplikácie tretích strán.
V iOS 14 si môžete nastaviť predvolené aplikácie tretích strán.

zdroj

- Reklama -
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

  1. V novej 3. verzií iOS14, chýba widget počasie, ktorý v predchádzajúcej verzí bol a teraz už nieje. Ak si ho mal predtým nadstavený dajme tomu v dynamickom widgete tak teraz ostane iba čierna plocha bez možnosti ju ako kolvek načítať, dá sa iba vymazať zo sady widgetu.

    • Ahoj, všimol som si viacej sťažnosti na túto tému. Ja sám som si ale update nainštaloval a Počasie funguje absolútne bez problémov (narozdiel od predošlých verzii). Práve v druhej bete mi často vyhadzovalo čiernu obrazovku tak ako to tebe robí pravdepodobne stále. Mám iPhone 11 Pro… Skús reštartovať zariadenie, možno to pomôže 🙂 .

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here