Tohtoročná Keynote sa k nám už nezadržiteľne blíži a my sa môžeme tešiť na novinky, ktoré si pre nás jablková spoločnosť tento rok chystá. Ako sa ukazuje, stále sa objavujú prekvapenia. O jedno sa podelil renomovaný leaker Mark Gurman. Nebude to iPhone 11 Pro ale iba iPhone Pro.

Nebude to iPhone 11 Pro ale iba iPhone Pro.

Mark Gurman má svoje predpovede poväčšine v malíčku. Práve on nám už prostredníctvom svojho Twitter účtu prezradil ako sa budú volať tohtoročné iPhony. Nástupca iPhonu XR mal prísť s názvom “iPhone 11”. Ako sa ukazuje, to sa nemení. Ostatné dve zariadenia však Mark pred tým odhadoval na iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. To sa po novom mení. Novinky ponesú podobný názov ale s jemnou korekciou. Vypadne číslica “11”. Vo výsledku sa teda dočkáme len iPhonu Pro a iPhonu Pro Max. Dáva to zmysel.

Po stopách iPadu?

Apple si to v posledných rokoch s číslovaním iPhonu poriadne skomplikoval a my sa ani nečudujeme tomu, že vo firme museli vymyslieť logickú nadväznosť, ktorá už nebude pliesť používateľov. Presne preto sa rozhodli tohtoročný model označiť ako 11 (čo je logická postupnosť). Špičkové verzie už ale evidentne neponesú číslo. Mark Gurman je silný zdroj a preto mu veríme. Apple sa tento rok vydá po stopách iPadu, ktorý tiež pred rokmi svoje top verzie začal označovať iba ako “Pro”, no a v zásade voči tomu nič nemáme.

Koniec koncov, číselné označovanie bude musieť raz skončiť. Zatiaľ to ešte ide ale dokedy? Veríme tomu, že nástupca iPhonu 11 v budúcnosti ponesie iné označenie. Pro verzie budú už ale iba Pro verzie. Je to dobrý nápad a každý tomu bude jednoducho rozumieť. Už len počkať do ich predstavenia, ktoré sa bude konať dnes o 19:00.

dizajn šošovky fotoaparátu v iPhone 11 si rýchlo zvykneme. - svetapple.sk
Nebude to iPhone 11 Pro ale iba iPhone Pro. – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here