Apple nám na prezentácii iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro prisľúbilo, že nový hranatý dizajn a Cramic Shield zabezpečí až 4x vyššiu odolnosť voči pádom. Prvé zariadenia sa už dostali ku majiteľom a tí to rýchlo preverili v praxi. Výsledok nás prekvapil.

iPhone 12 a iPhone 12 Pro sú extrémne odolné

Povedzme si na rovinu, že iPhone nikdy nebol etalónom odolnosti. Častokrát stačil aj nevinný pád na zem a na displeji vás čakala nepríjemná pavučina.

Následný servis nie je lacný a tak sú majitelia nútení používať ochranné puzdra kaziace celkový dizajn a feeling z používania. To však pri iPhone 12 nebude nutnosťou (iba odporúčaním).

Ako uvidíte v následujúcom videu, bez ujmy zvládnu také pády, s ktorými sa v bežnom živote z 99% nestretnú. Pri bežnej výške sa na kovovej/hliníkovej konštrukcii objavili maximálne tak škrabance.

Odreniny pribudli až vo chvíli, keď telefón padal z úrovne hlavy (teda cca 1,6-1,8m). Sklá však stále nevykazovali známky poškodenia.

Aby sme boli objektívni, pri jednom páde to „schytal“ OLED panel na drahšom iPhone 12 Pro. Zobrazovacia jednotka pocítila náraz a pravdepodobne sa pretlačila o zvyšný hardvér (vo vnútri), čo spôsobilo poškodenie niekoľkých pixelov. Tento komponent je podľa všetkého o niečo tenší v porovnaní s iPhonom 11/11 Pro. Ceramic Shield ale splnil úlohu na výbornú a stále nebol prasknutý.

Na to aby sme videli poškodenia na sklách (aj zo zadnej strany) bol iPhone 12 a iPhone 12 Pro spustený z výšky stropu (cca 2,5-3m). Najskôr sa rozbila zadná časť a neskôr podľahla aj predná (na iPhone 12 Pro). Základný model ostal bez akýkoľvek vlasových prasklín až do konca videa. Skvelá práca.

Zaujímavé je, že zariadenia sa pri silnom páde jemne ohli. Ich konštrukcia je síce pevná, no takýto tlak nevydržala. Nové tvary a tak isto Ceramic Shield teda fungujú. Šanca, že rozbijete iPhone 12/12 Pro je oveľa nižšia oproti minulým generáciám. Aj napriek tomu vám ale odporúčame zakúpiť púzdro. Nikdy neviete, čo sa môže stať.

Na záver je dôležité spomenúť, že autorizovaný predajca m:zone bude naskladňovať nový iPhone 12 medzi prvými. Stačí si len vybrať model, kliknúť na položku “Mám záujem” a vyplniť všetky potrebné údaje. Firma vás už bude kontaktovať a informovať o ďalšom postupe (kvôli predobjednávkam). Výhodou je aj nákup na splátky (24 mesiacov bez navýšenia) a výkup starého zariadenia.

Prečítajte si tiež  Vieme, ktorý iPhone 12 je ten najpopulárnejší. Zrejme budete prekvapení
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.