Spoločnosť Apple predstavila inteligentné hodinky Apple Watch, vďaka čomu otvorila úplne nový trh v spotrenej elektronike. Nie sú to totiž len inteligentné hodinky. Ani samotné Apple ich neprezentuje ako “inteligentné”. Definíciu Apple Watch by sme možno mohli si vysvetliť ako hodinky, ktoré dokážu zobraziť čas, ale majú nejaké dodatočné funkcie. 

Nechápte to zle

Samozrejme, ešte pred tým, ako začnete čítať tento článok, neberte to ako kritiku na konkurenciu. Každý máme svoj názor a toto si o Apple Watch myslíme my. Apple totižto predstavila hodinky, ktoré majú okrem toho, že dokážu zobraziť čas, aj nejaké iné dodatočné funkcie. Apple Watch sú jendoznačne vyvinuté ako hodinky, o čom vás presvedčí ich dizajn, spracovanie ale aj cenovka. Konkurencia sa totiž silou mocou pokúša do čo najmenších zariadení dostať čo najviac funkcií, no Apple na to išlo ináč. Apple vyvinulo hodinky, ktoré možno neponúkajú až toľko funckií ako konkurencia, no ponúkajú neuveriteľný “wow efekt” čo znamná, že akonáhle ich uvidíte naživo, nebudete z nich vedieť odtrhnúť oči!

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk

Každý môže argumentovať napríklad tým, že hodinky sú omnoho drahšie. No to je daň za to, že ide o produkt Apple a ako všetci dobre vieme, Apple si veľmi rado necháva zaplatiť za svoje dokonalé zariadenia. Dokonca sme už počuli aj také názory, že Samsung má také hodinky už dva roky. Tento názor však považujeme za totálne neobjektívny. Prečo? Je to jednoduché. Samsung doteraz nepredstavil konkurenta pre Apple Watch a to najmä preto, lebo sa jeho hodinky nedajú kombinovať s inými náramkami, či nie sú ponúkané vo viacerých verziách. Spoločnsoť Apple ukázala svoju silu aj pri začiatku predaja hodiniek, kedy podľa odhadov vedela predať viac zariadeí za jeden deň ako konkurencia za celý rok. Spoločnosť jendoducho vie ako na to a o tom hádam nikto nepochybuje! Apple Watch sú naozaj skvelým a výnimočným produktom. Avšak nemusia sa páčiť každému.

No a prečo by ste to nemali chápať zle?

Apple Watch jednoducho nie sú pre každého. Kým jeden radšej vytiahne mobil z vrecka, druhý nadvihne zápästie a informáciu prečíta na hodinkách. Každopádne by ich nemal nikto odsudzovať len kvôli ich príliš vysokej cene. Takýto produkt totiž nemá konkurenta, čo znamená, že je prakticky neporovnateľný s inými inteligentnými hodinkami!

Apple Watch Edition - svetapple.sk
Apple Watch Edition – svetapple.sk
apple-watch-Svetapple.sk
apple-watch-Svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.