Spolu s O2 budú od 7. novembra zbierať nepotrebné telefóny a ich hodnotu venujú darcovskej platforme Ďakujeme.sk, ktorá tieto prepotrebné financie prerozdelí deťom a rodinám v núdzi.

Férová Nadácia O2 dlhodobo prispieva k riešeniu závažných spoločenských tém podporou mediálnej gramotnosti, kritického myslenia či inovatívneho vzdelávania. Hlásime sa k hodnotám, ako je sloboda, transparentnosť, rovnosť a predovšetkým ľudskosť. Preto nezabúdame  na ľudí, ktorí potrebujú akúkoľvek formu pomoci a o to viac v tejto zložitej dobe. Spolu so zúčastnenými nadáciami v O2 veríme, že nám zákazníci pomôžu vyzbierať hodnotu, ktorá pomôže rodinám v núdzi a uľahčí ich situáciu počas sviatočných dní. K výberu rodín, ktoré to najviac potrebujú sme si prizvali skúsenú platformu Ďakujeme.sk, ktorej poputuje celá suma z hodnoty vyzbieraných telefónov,“ uviedol Igor Tóth, generálny riaditeľ O2 a predseda Správnej rady Férovej Nadácie O2.

„Nadácia Markíza už niekoľko rokov realizuje množstvo projektov a podujatí, vďaka ktorým pomáha a zlepšuje kvalitu života mnohým deťom na Slovensku. Zároveň tiež podporuje rôzne organizácie a jednotlivcov, ktorí bojujú s nepriazňou osudu či inými ťažkými životnými situáciami. Som veľmi rád, že sme sa s Férovou Nadáciou O2 dohodli na realizácii tejto výnimočnej aktivity a verím, že takto spoločne dokážeme pomôcť čo najväčšiemu počtu rodín s deťmi, ktoré sa ocitli v núdzi. Zároveň je tento projekt vďaka svojmu ekologickému rozmeru plne v súlade s našou iniciatívou Green Markíza. Každý, kto sa do neho zapojí, tak pomôže hneď dvakrát – tým, ktorí to najviac potrebujú, a zároveň prispeje k ochrane našej planéty,“ povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Snahou nadácií je vyzbierať čo najviac zariadení v čo najvyššej hodnote, ktorá bude prerozdelená deťom a rodinám v núdzi prostredníctvom platformy Ďakujeme.sk.

Nadácie chcú prispieť k čo najvyššej vyzbieranej sume a  preto sa rozhodli hneď v úvode zberu darovať sumu 5 tisíc eur, ktoré si vo forme symbolického šeku prevzala na tlačovej konferencii Adriana Kemka za platformu Ďakujeme.sk. 

Zber nepotrebných telefónov, pomoc rodinám v núdzi

O2 tlačová konferencia
Zdroj: O2

Obdarovať tých, ktorí to najviac potrebujú, je tieto Vianoce vďaka Férovej Nadácii O2 a Nadácii Televízie Markíza omnoho jednoduchšie. Stačí nájsť doma nepoužívaný telefón a prísť s ním na predajňu O2.

O2 všetky telefóny odovzdá partnerovi na recykláciu a celú získanú hodnotu odovzdá Nadácii Televízie Markíza pre darcovskú platformu Ďakujeme.sk. Okrem ekologického rozmeru takéhoto zberu nepotrebných telefónov z domácností, tak ľudia môžu ich zostatkovou hodnotou prispieť aj rodinám v núdzi.

O2 tlačová konferencia
Zdroj: O2

Zároveň budú mať istotu, že telefóny s nulovou hodnotou budú ekologicky zrecyklované, prípadne sa pre nich nájde ďalšie užitočné využitie.

Prečítajte si tiež  Deti pod kontrolou? Kúpte im Apple Watch!

Zber nepotrebných telefónov začne 7. novembra a bude pokračovať až do 30. januára 2023. Férová Nadácia O2 a Nadácia Televízie Markíza darujú celú vyzbieranú sumu prostredníctvom platformy www.dakujeme.sk deťom a rodinám s neľahkým osudom.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -