Spolu s O2 budú od 7. novembra zbierať nepotrebné telefóny a ich hodnotu venujú darcovskej platforme Ďakujeme.sk, ktorá tieto prepotrebné financie prerozdelí deťom a rodinám v núdzi.

Férová Nadácia O2 dlhodobo prispieva k riešeniu závažných spoločenských tém podporou mediálnej gramotnosti, kritického myslenia či inovatívneho vzdelávania. Hlásime sa k hodnotám, ako je sloboda, transparentnosť, rovnosť a predovšetkým ľudskosť. Preto nezabúdame  na ľudí, ktorí potrebujú akúkoľvek formu pomoci a o to viac v tejto zložitej dobe. Spolu so zúčastnenými nadáciami v O2 veríme, že nám zákazníci pomôžu vyzbierať hodnotu, ktorá pomôže rodinám v núdzi a uľahčí ich situáciu počas sviatočných dní. K výberu rodín, ktoré to najviac potrebujú sme si prizvali skúsenú platformu Ďakujeme.sk, ktorej poputuje celá suma z hodnoty vyzbieraných telefónov,“ uviedol Igor Tóth, generálny riaditeľ O2 a predseda Správnej rady Férovej Nadácie O2.

„Nadácia Markíza už niekoľko rokov realizuje množstvo projektov a podujatí, vďaka ktorým pomáha a zlepšuje kvalitu života mnohým deťom na Slovensku. Zároveň tiež podporuje rôzne organizácie a jednotlivcov, ktorí bojujú s nepriazňou osudu či inými ťažkými životnými situáciami. Som veľmi rád, že sme sa s Férovou Nadáciou O2 dohodli na realizácii tejto výnimočnej aktivity a verím, že takto spoločne dokážeme pomôcť čo najväčšiemu počtu rodín s deťmi, ktoré sa ocitli v núdzi. Zároveň je tento projekt vďaka svojmu ekologickému rozmeru plne v súlade s našou iniciatívou Green Markíza. Každý, kto sa do neho zapojí, tak pomôže hneď dvakrát – tým, ktorí to najviac potrebujú, a zároveň prispeje k ochrane našej planéty,“ povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Snahou nadácií je vyzbierať čo najviac zariadení v čo najvyššej hodnote, ktorá bude prerozdelená deťom a rodinám v núdzi prostredníctvom platformy Ďakujeme.sk.

Nadácie chcú prispieť k čo najvyššej vyzbieranej sume a  preto sa rozhodli hneď v úvode zberu darovať sumu 5 tisíc eur, ktoré si vo forme symbolického šeku prevzala na tlačovej konferencii Adriana Kemka za platformu Ďakujeme.sk. 

Zber nepotrebných telefónov, pomoc rodinám v núdzi

O2 tlačová konferencia
Zdroj: O2

Obdarovať tých, ktorí to najviac potrebujú, je tieto Vianoce vďaka Férovej Nadácii O2 a Nadácii Televízie Markíza omnoho jednoduchšie. Stačí nájsť doma nepoužívaný telefón a prísť s ním na predajňu O2.

O2 všetky telefóny odovzdá partnerovi na recykláciu a celú získanú hodnotu odovzdá Nadácii Televízie Markíza pre darcovskú platformu Ďakujeme.sk. Okrem ekologického rozmeru takéhoto zberu nepotrebných telefónov z domácností, tak ľudia môžu ich zostatkovou hodnotou prispieť aj rodinám v núdzi.

O2 tlačová konferencia
Zdroj: O2

Zároveň budú mať istotu, že telefóny s nulovou hodnotou budú ekologicky zrecyklované, prípadne sa pre nich nájde ďalšie užitočné využitie.

Prečítajte si tiež  Táto aplikácia sľubovala šifrovanú komunikáciu. Správy oklamaných ľudí unikli na internet

Zber nepotrebných telefónov začne 7. novembra a bude pokračovať až do 30. januára 2023. Férová Nadácia O2 a Nadácia Televízie Markíza darujú celú vyzbieranú sumu prostredníctvom platformy www.dakujeme.sk deťom a rodinám s neľahkým osudom.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -