Ak sledujete dianie okolo Netflixu, určite vám neuniklo, že táto streamovacia platforma stratila v priebehu prvých dvoch štvrťrokov 2022 až 1,2 milióna predplatiteľov. Toto pochopiteľne nie je dobrý signál pre spoločnosť ani pre jej investorov. Netflix však dúfa, že všetko vyrieši za pomoci nového predplatného s výhodnejšou cenou, ktoré má obsahovať reklamy.

Ako však ukazuje prieskum spoločnosti Reviews, až 1 zo 4 predplatiteľov Netflixu si tento rok plánuje zrušiť svoje predplatné. Výskumná vzorka pozostáva z tisícky Američanov, pri ktorých sa skúmali ich návyky pri streamovaní v roku 2022.

A aj keď nejde o slovenský ani európsky trh, práve v USA sú tieto služby extrémne populárne a práve zo správania tamojšieho trhu vieme vyvodiť, čo bude nasledovať vo zvyšných krajinách.

V prieskume sa zistilo, že priemerný Američan platí za 4 streamovacie služby, pričom Netflix je so 77 % stále na prvom mieste. Okrem toho až 70 % ľudí prezradilo, že najčastejšie si doma púšťa Netflix a potom nasledujú platformy:

  • HBO Max: 9,91 %;
  • Disney+: 6,18 %;
  • Peacock: 4,25 %;
  • Hulu: 3,86 %;
  • Apple TV+: 2,70 %;
  • Paramount+: 2,70 %.

Až 25 % predplatiteľov môže opustiť Netflix. Hlavným dôvodom je vysoká cena

Netflix na obrazovke iPhonu 13
Zdroj: Unsplash / Matteo Vella (úprava redakcie)

Ako sme už napísali vyššie, až 25 % všetkých predplatiteľov Netflixu uviedlo, že v roku 2022 plánuje zrušiť svoje predplatné. Z týchto 25 % potom 2 / 3 prezradili, že hlavným dôvodom je zvyšovanie cien.

Netreba totiž zabúdať, že práve Netflix je z výberu ôsmych konkurentov v prieme najdrahší a ľudia už nechcú platiť horibilné čiastky za jeho služby.

Okrem toho každý tretí respondent prezradil, že na Netflixe nenašiel filmy a seriály, ktoré by chcel sledovať a až 30 % opýtaných predplatiteľov tvrdilo, že viac využívajú iné streamovacie služby. Odosielať pravidelný mesačný poplatok za niečo, čo nesledujú, teda považujú za zbytočné.

Čo z týchto informácií môžeme vyčítať? 

Televízor, na ktorom je spustený Netflix
Zdroj: Unsplash / David Balev

Aj keď sa na Netflix v poslednej dobe valí kritika z každej strany, netreba zabúdať, že stále ide o najpopulárnejšiu streamovaciu platformu spomedzi celej konkurencie. Oproti HBO Max s 10 % si drží absolútne najvyšší trhový podiel v USA a aj keď množstvo ľudí prezradilo, že si Netflix predplácať nebude, stále to neznamená, že sa k tomuto kroku odhodlajú.

Iste, streamovacia spoločnosť zrejme príde o predplatiteľov, no lacnejší plán s reklamami by jej mohol priniesť nových zákazníkov, spolu s ktorými sa tento nepomer vyrovná. Dajte nám vedieť do komentára, či si aj vy plánujete zrušiť Netflix. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  For All Mankind dostáva tretiu sériu. Pozrite si trailer na jeden z najlepších seriálov zo služby Apple TV+

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here