Netflix s podporou Spatial Audio (priestorového zvuku)

Spoločnosť Apple priniesla do svojich slúchadiel AirPods Pro (a teraz už aj AirPods Max) technológiu priestorového zvuku, ktorú žiaľ nemôžete používať vo všetkých aplikáciách. V rámci streamovacích služieb ju momentálne podporuje “iba” HBO GO, Apple TV+ a niekoľko ďalších. Čoskoro sa to zmení.

Netflix v tichosti pracuje na vylepšení, ktoré prinesie Spatial Audio aj do jeho obsahu. Pokiaľ teda vlastníte drahšie verzie bezdrôtových slúchadiel od Apple, môžete sa tešiť na väčší zážitok. Ten je pre vás k dispozícii po aktualizácii na iOS 14.

- Reklama -

Pokiaľ vás zaujíma, ako priestorový zvuk funguje, v princípe AirPods Pro/Max sledujú polohu vašej hlavy a podľa toho, ako ju otočíte alebo nakloníte, prispôsobujú smer zvuku. Z nášho testovania ide o podobný efekt, akoby ste sedeli niekde v kine.

Celé je to veľmi zaujímavé a myslíme si, že to mnohí používatelia ocenia. Na druhej strane, nechceme hovoriť za všetkých, nakoľko niekomu takéto sledovanie a počúvanie nedáva zmysel a príde mu menej atraktívne, ako štandardný stereo zvuk.

Pokiaľ máte skúsenosti so Spatial Audio, respektíve priestorovým zvukom, dajte nám vedieť v komentároch, ako ste s ním spokojní. Za nás sa jedná o zaujímavú inováciu, ktorá má v AirPods Pro/Max svoje miesto a prítomnosť na Netflixe ju môže výrazne rozšíriť. Nechajme sa prekvapiť.

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here