90.te roky boli časom veľkého vývoja technológií a môžme s prehľadom povedať, že v týchto časoch vznikli základy takmer všetkých technologických vymožeností, ktoré v dnešnej dobe využívame. Napríklad pre Apple, to boli časy veľkého rozvoja a počas 90. rokov vzniklo za asistencie Macintoshov niekoľko bláznivých konceptov!

Inteligentný bicykel!

Steve Roberts sa na konci minulého tisícročia rozhodol, že za pomoci svojich 45 kolegov vytvorí dopravný prostriedok, ktorý nemal obdoby. Išlo o pravdepodobne prvý inteligentný bicykel, ktorý priniesol naozaj futuristický vzhľad, no čo je ešte zaujímavejšie, tak priniesol aj operačný systém Macintosh. Táto vízia budúcnosti v sebe obsahovala zabudovaný počítač Mac, spolu s farebným LCD panelom, CD prehrávač, solárny panel, či dokonca satelitnú stanicu.

- Reklama -

Tento bicykel dostal pomerne zaujímavé meno – BEHEMOTH, čo je určite veľmi epický názov, najmä ak vezmeme do úvahy, že Apple v súčasnosti (vraj) vyvíja vozidlo, ktoré označuje ako “Titan”. BEHEMOTH však nebolo slovo ale skratka vytvorená z viacerých slov, ktoré v skutočnosti znamenali “Big Electronic Human Energized Machine, Only Too Heavy”. Názov teda svojim spôsobom veľmi trefne označil to, čo inteligentný bicykel v tej dobre predstavoval.

BEHEMOTH - SVETAPPLE.SK
BEHEMOTH – SVETAPPLE.SK

Táto šialená mašinka síce obsahovala veľa nadčasovej techniky, no to si vyžiadalo svoju daň na hmotnosti bicykla. Celková hmotnosť sa totiž vyšplhala až na 260 kg, čo je na bicykel naozaj trochu veľa, no zdá sa, že jeho tvorcovi to vôbec nevadilo. Na tomto zázraku totiž najazdil 17 000 míľ (27 000 km), čo je na takto ťažké zariadenie takmer nepredstaviteľná vzdialenosť. Potom, ako mu bicykel doslúžil, rozhodol sa, že ho daruje do múzea počítačovej histórie.

Zaujímavá mašinka, no nie? Chceli by ste byť počas bicyklovania obklopení takouto technikou?

BEHEMOTH - SVETAPPLE.SK
BEHEMOTH – SVETAPPLE.SK

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.