Lokátory Airtags sa potýkajú s poriadnou dávkou kritiky prakticky od svojho príchodu na trh. Zariadenie na sledovanie predmetov od spoločnosti Apple ale aj napriek kontroverzným pohľadom vykazuje celkom slušné predaje, ktoré sa postupne zvyšujú. Podľa známeho analytika, ktorým je Ming-Chi Kuo by sme sa mali dočkať aj druhej generácie produktu.

Prečítajte si tiež  Policajti našli zlodeja len vďaka AirTagu. Snažil sa utiecť, no AirTag si zobral so sebou

Ako zdieľal Kuo vo svojom príspevku na Twitteri, odhady dodávok AirTag dosiahnu v roku 2021 približne 20 miliónov a v roku 2022 približne 35 miliónov kusov. Práve vďaka tomuto rastúcemu trendu sa firma rozhodne predstaviť aj druhú generáciu sledovačov AirTags, ktoré môžu priniesť nové zaujímavé funkcie.

AirTag druhej generácie by mohol prísť už čoskoro

Hoci mal AirTag pôvodne používateľom pomôcť sledovať kľúče, bicykel, batoh a podobné predmety, v poslednej dobe sme mohli byť svedkami príbehov, v ktorých ľudia používali tento produkt na prenasledovanie a okrádanie ľudí. V súvislosti s týmto nešvárom sa spoločnosti Apple podarilo vydať niekoľko aktualizácií a zabezpečení, ktoré používateľov upozornia na lokátor v ich blízkosti.

Odozva na vydanie zvuku cez AirTag je po posledných firmvéroch rýchlejšia, no aj tak možno nájsť niekoľko nezrovnalostí. Jednu z nich Apple vyriešilo aj mimo vlastného ekosystému tým, že upozornenia na cudzí AirTag dostávajú aj používatelia so systémom Android.

Druhá generácia by mohla prísť hneď s niekoľkými vylepšeniami. Hoci AirTag vydrží naozaj dlho, na stole je ešte efektívnejšie využívanie energie v režime StandBy. Bližšie špecifikované však nie sú zatiaľ žiadne dodatočné vylepšenia.

 

Poznámka redakcie: Osobne sa mi v žiadnom AirTagu nepodarilo batériu od kúpy vybiť. V lokátoroch sa nachádzajú pôvodné batérie dodávané s AirTagom a aj po niekoľkých mesiacoch sa stav nabitia takmer nezmenil.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here