Nebudeme si klamať, GoPro sa stalo ikonou spomedzi všetkých akčných kamier. Problém je však v jeho cene, ktorá je aj v prípade kúpy staršej generácie stále relatívne vysoká.Zatiaľ čo za GoPro Hero 11 Black v rámci najvýhodnejšej ponuky zaplatíte na Slovensku cca 439 €, aj starší model z roku 2020 – GoPro Hero 9 Black, je relatívne drahý, čo si môžete overiť tu. Dá sa teda na akčnej kamere ušetriť? Áno dá, len si musíte vybrať správne.

Pokiaľ hľadáte kvalitné príslušenstvo pre Apple zariadenia, navštívte Loopi. Z obrovskej ponuky si vyberie úplne každý. Platiť môžete aj cez Apple Pay. (Reklama)

Ako pomerne zaujímavá a hlavne oveľa dostupnejšia alternatíva sa javí akčná kamera Niceboy VEGA X 8K. Je vhodná pre náročné outdoorové aktivity, má dva farebné displeje a taktiež ju môžete v prípade potreby použiť ako veľmi kvalitnú webkameru.

Oveľa dôležitejšie je ale spomenúť, že s ňou zvládnete natáčať video v rozlíšení 4K pri 60 FPS a taktiež v 6K pri 30 FPS. Označenie „8K“ v názve žiaľ musíme definovať ako mierne zavádzajúce, nakoľko táto kamera síce natáča 8K, no len pri 15 snímkach za sekundu, čo znamená, že obraz nie je plynulý. Za tú cenu je to ale stále dobrý deal.

No a keď už sme pritom, koľko vlastne Niceboy VEGA X 8K stojí? Odpoveď je jednoduchá. Za normálnych okolností sa cena kamery na slovenskom trhu pohybuje na úrovni cca 300 €, čím sa už približuje ku generačne staršej GoPro Hero 9 Black. Vy však teraz môžete získať Niceboy VEGA X 8K v príjemnej zľave, vďaka čomu za ňu zaplatíte na známom e-shope AndreaShop len 229 € s DPH. A to je v porovnaní s poslednou GoPro Hero 11 Black viac ako dvojnásobne menej! Aktuálne najlacnejšie ponuky na Niceboy VEGA X 8K nájdete tu.

Niceboy VEGA X 8K používa komponenty od Sony. Výrobca si potrpel aj na špičkovej stabilizácii obrazu

Niceboy VEGA X 8K
Zdroj: Niceboy

Pokiaľ si myslíte, že tu výrobca použil lacné komponenty, aby znížil cenu zariadenia, tak ste na veľkom omyle. Niceboy VEGA X 8K totiž obsahuje špičkový hardvér, ktorým je v tomto prípade senzor SONY IMX377. Vďaka tomu sa môžete tešiť na veľmi kvalitné zábery.

Rovnako tak výsledkom pomáha aj procesor Ambrella H22, vďaka ktorému je možné natáčať video v 4K / 6K a dokonca aj 8K.

Pokiaľ budete Niceboy VEGA X 8K brávať ku náročným športom, určite oceníte nie len samotnú odolnosť kamery ale aj perfektnú stabilizačnú technológiu X-STEADY 2.0, ktorá sa medzigeneračne posunula na úplne novú úroveň.

Prečítajte si tiež  Xiaomi Smart Band 8 Pro kúpite v zľave za neuveriteľne nízku cenu. Brutálne vybavený náramok prekonáva aj Apple Watch
Niceboy VEGA X 8K
Zdroj: Niceboy

Po celý čas sleduje a vyhodnocuje, čo je práve vo vašom zábere a výsledne video prispôsobuje tak, aby bolo čo najviac plynulé a bez zbytočného chvenia. Zábery sú skrátka veľmi dynamické a to je pri akčných kamerách kľúčové.

Môžete sa s ňou potápať až do 12 metrov. Zvládne aj pekne fotiť

Jedna z najväčších výhod akčných kamier je tá, že ich môžete zobrať aj ku letným radovánkam pri mori. Práve Niceboy VEGA X 8K sa na to náramne hodí, pretože ho môžete ponoriť až do hĺbky 12 metrov bez toho, aby sa mu niečo stalo.

Natočiť tak môžete zábery, o akých sa vám doposiaľ ani nesnívalo. Pripomíname, že toto všetko dostanete len za 229 € s DPH!

Niceboy VEGA X 8K
Zdroj: Niceboy

Aby toho nebolo málo, samotný objektív akčnej kamery Niceboy VEGA X 8K ponúka celosklenený dizajn a pozostáva zo siedmych šošoviek s antireflexnou vrstvou.

To zabezpečí nie len špičkový obraz ale aj široký dynamický rozsah (WDR). Zabudnúť nemôžeme ani na nízku svetelnosť f/2,5 či maximálne rozlíšenie zadného fotoaparáta na úrovni 64 Mpx. Čo viac si teda priať?

Niceboy VEGA X 8K
Zdroj: Niceboy

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -