Len včera sme vás informovali ohľadom novej hernej konzoly PlayStation 5 Pro, ktorá by mala priniesť špičkový výkon už koncom roka 2024. O tejto inovácií sa hovorí už niekoľko dlhých mesiacov a akoby sa pri tom zabudlo na hlavného konkurenta Xbox od spoločnosti Microsoft. Aj ten má byť totiž inovovaný.

Ako informuje fórum ResetEra, nový Xbox by mal niesť označenie Next, alebo „Xbox-next“ a na trh príde až niekedy v roku 2027. Toto tvrdenie už odobril aj leaker, ktorý si hovorí Kepler a na fóre ResetEra patrí medzi pravidelných prispievateľov.

Len tak mimochodom, práve Kepler v minulosti zverejnil niekoľko presných únikov, ktoré sa týkali PS5. Môžeme mu preto dôverovať.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

A aj keď to v tejto chvíli môže vyzerať tak, že Xbox-next je od nás ešte poriadne vzdialený, pravda je taká, že ku predstaveniu konzoly má dôjsť ešte skôr, už v roku 2026.

Čo sa týka bližších podrobností, podľa úniku sa máme tešiť buď na vylepšenú verziu hernej konzoly Xbox Series X, alebo dokonca na úplne novú generáciu, ku ktorej predstaveniu príde v kratšom časovom intervale, než sa pôvodne predpokladalo.

Microsoft totiž údajne nepracuje na menšej verzii Xbox Series X tak, ako to nedávno učinilo Sony, keď predstavilo vynovené PS5 (Slim).

Firma sa namiesto toho usiluje predstaviť ultimátnu konzolu s extrémnym výkonom, vďaka čomu možno získa nad svojim hlavným konkurentom výhodu. Nechajme sa prekvapiť.

Každopádne, ak nie ste fanúšikmi PlayStation, ale preferujete skôr Xbox, určite je to výborná správa.

Hoci sa Microsoft v posledných rokoch zameriava najmä na svoje cloudové služby, firma si evidentne uvedomuje, že svet na ne ešte zďaleka nie je na 100 % pripravený a preto musí predstaviť aj špičkové hardvérové riešenie.

Prečítajte si tiež  Nemáte ešte PlayStation 5? Nevadí. Sony už pracuje na PlayStation 6. Vieme, kedy ho firma predstaví

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -