Často píšeme o rôznych konceptoch, ktoré ukazujú to, ako by podľa ich autorov mohla vyzerať ďalšia generácia jablkového iPhonu. Tieto koncepty bývajú poväčšine veľmi vydarené, no vzniká ich omnoho viac. My publikujeme len tie naozaj najlepšie a ten dnešný je možno svojim spracovaním aj najlepší, aký sme za posledné mesiace videli. Dokonca si dovolíme tvrdiť, že sa prezentáciou jeho autor vyrovnal aj samotnému Applu ale posúdiť to necháme až na teba!

Neuveriteľne premakaný koncept futuristického iPhonu 7!

Budúcnosť pravdepodobne nahráva do karát predovšetkým flexibilným (teda ohybným  displejom), ktorých využitie je neuveriteľne široké v mobilnom či inom priemysle. Čoskoro by sme sa teda mali dočkať obrazoviek, ktoré budú tenké ako papier, no zároveň ohybné, možno ako tvrdšia fólia. Kvalita zobrazenia pri tom ostane rovnaká a to sa bude dať zúžitkovať napríklad pri smartfónoch, ktoré budú môcť mať omnoho väčší displej, ako dovoľujú rozmery zariadenia.

- Reklama -

To viacmenej potvrdzuje aj následujúce video, na ktorom môžeme vidieť futuristický koncept iPhonu 7, ktorý by sme ale napoly mohli pokojne označiť aj takým “iPadom mini”. Tento zázrak totiž disponuje rolovatelným displejom po oboch stranách, čím sa uhlopriečka podstatne zväčší a prinesie nové možnosti ovládania a používania smartfónu.

iPhone 7 - svetapple.sk

Možno sa ti to zdá ako nereálne a celý mechanizmus vyzerá ako príliš zložitý, hlavne ako príliš náročný na miesto v smartfóne, ale to je chyba. Autor to premyslel do každého milimetra, v 3D programe vytvoril každú súčiastku konceptu, aby mohol deklaroval to, že niečo také ako predvádza sa v dnešnej dobe skutočne dá vyrobiť. Akonáhle ti ukáže rozloženie všetkého v smartfóne, zistíš, že tento nápad, ktorý sa ti zo začiatku nezdal je vlastne geniálny a začneš túžiť po tom, aby na ňom Apple v budúcnosti zamakalo.

Samozrejme, je očividne, že nič podobné na trhu neuvidíme ešte pekných pár rokov, ale akonáhle začnú výrobcovia vo veľkom s flexibilnými displejmi, môžeme sa tešiť na ďalšiu fantastickú revolúciu v mobilnom priemysle! Čo si mylíš o niečom takomto ty? Páči sa ti takéto riešenie, alebo si skôr za klasický displej?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.