Prakticky každý fanúšik automobilizmu a počítačových hier pozná legendárnu hernú sériu Forza, ktorá je po celom svete extrémne úspešná. Teraz prichádza na mobilné zariadenia s operačným systémom iOS a Android vo verzii, v ktorej by to čakal iba málokto. Nová Forza Forza Customs – Restore Cars nie je totiž ani trochu závodná.

Celý vtip tkvie v tom, že sa tu budete zameriavať predovšetkým na opravy, reštaurovanie a úpravy známych vozidiel, ktoré si budete môcť rôzne tuningovať presne podľa svojich predstáv. Namiesto toho, aby ste s nimi pretekali však budete posúvať dlaždice v rámci logickej hry, v ktorej je hlavný cieľom spojiť tri dlaždice jednej farby. Podľa toho, akí budete v tejto hre úspešní budete dostávať kredity a za tie si kupovať náhradné diely a súčiastky, ktoré budú kľúčové pre vylepšovanie vozidiel z vrakoviska.

Celým cieľom hry je súťaž o mechanika, pričom tento titul dosť pripomína legendárnu hru Candy Crush Saga. Napriek tomu, že so svojimi upravenými autami nebudete môcť bežne jazdiť, stále si užijete veľa zábavy spojenej s logickým myslením a motorizmom.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Zaujímavé je, že táto hra nedostala žiadnu veľkú reklamnú kampaň. Len sa jednoducho objavila v internetových obchodoch App Store a Google Play, odkiaľ si ju môžete zadarmo stiahnuť aj vy. Za vývojom stojí štúdio Turn 10, ktoré na projekte spolupracovalo s vývojármi zo štúdia Hutch.

V hre si budete môcť upraviť rôzne druhy ikonických vozidiel. Nechýba tu napríklad Ford Mustang (2018), GMC Jimmy, Porsche Taycan Turbo S alebo starší model 911. Hra Forza Customs – Restore Cars vám zadá úlohu (napríklad na vytvorenie vozidla vhodného na drift alebo rýchlostné závody) a vy na ňom začnete pracovať.

Na autách bude možné meniť farbu, polepy, rôzne komponenty alebo pridávať tuningové doplnky. Spomeňme napríklad rozsiahle úpravy karosérie, okien, svetiel, nárazníkov, volantov a samozrejme kolies.

Vozidlá sú samozrejme v kvalitnom a realistickom 3D vyhotovením a okrem iného mobilná Forza ponúka aj prepracovaný foto-režim.

Jedinou nevýhodou tejto hry je snáď iba to, že si ju síce môžete stiahnuť zadarmo, no nachádzajú sa v nej otravné in-app nákupy, vďaka ktorým ju budete môcť hrať aj bez čakania. A to používatelia nemávajú veľmi radi. Každopádne, novú Forzu si môže vyskúšať úplne každý.

Prečítajte si tiež  Fortnite je späť. Na iOS si ho môžu zahrať úplne všetci. Má to ale háčik
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.