Pred niekoľkými dekádami bola spoločnosť Apple a spoločnosť Microsoft na dvoch rozdielnych brehoch počítačovej vojny. Kým Apple predával predražený a uzavretý software, Microsoft svoj operačný systém ponúkal úplne zadarmo a ponúkal k nemu nové možnosti rozšírenia či vylepšenia. Nápad bol však tak trošku ukradnutý od Apple (Apple ho ukradlo od Xeroxu). Kedysi sa mali chuť vraždiť, no čo dnes? Dnes sa objímajú vo Vianočných reklamách!

Mier

Na obidvoch stranách pomerne rozbúrenej rieky si pravdepodobne povedali stačilo, to čo sa stalo, stalo sa, poďme radšej spolupracovať a priniesť našim používateľom to najlepšie, čo sme schopní vyprodukovať. O tom, že to aj urobia nás presvedčia aj tohtoročná Keynote, kde sme mohli vidieť zamestnancov Microsoftu, ako pracujú na novom iPade Pro. Áno, tieto dve spoločnosti už nepôsobia ako dve malé deti na pieskovisku bijúce sa o jednu malú plastovú lopatku ale ako dvaja dospelí ľudia s racionálnym uvažovaním.

- Reklama -

Spolupráci sa zatiaľ pravdepodobne darí a keďže Microsoft len prednedávnom otvoril na 5th Avenue svoj obchod (len kúsok od ikonickej „kocky“, Apple to využilo pre svoju novú reklamu. Viac ti asi prezrádzať nebudeme, no odporúčame ti pozrieť si ju. Na konci uvidíš niečo, čo by si asi pred pár rokmi nečakal ani v sne. Zamestnanci Applu a Microsoftu sa totiž objímali!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.