Ako už iste viete, Apple má po novom roku v pláne predstaviť nové počítače Mac. Pôvodne to firma chcela stihnúť ešte v tomto roku, no vzhľadom na uzatvorenie ponuky ešte pred vianočnou sezónou bol tento plán posunutý. Medzi novými počítačmi nebudú chýbať upgradované MacBooky Pro s 14″ a 16″ uhlopriečkou ani nový Mac mini či iMac 2023.

V prípade nových verzií MacBooku Pro by sa malo jednať „iba“ o vylepšenie výkonu a rýchlosti. MacBooky dostanú čipy Apple Silicon novej generácie v podobe M2 Pro a M2 Max. Okrem vylepšených možností čipov a prípadne rýchlejšej pamäte RAM sa neočakávajú žiadne väčšie zmeny. Dizajn by teda mal ostať rovnaký ako v prípade modelov z roku 2021.

- Reklama -

V otázke vzhľadu sa dočkáme opäť výrezu na displeji, širokých možností portov vrátane HDMI, MagSafe a čítačky SD kariet. Medzi jednotlivými zmenami dizajnu počítačov Mac často uplynie niekoľko rokov, takže nárast špecifikácií alebo zmena vzhľadu je viac než nepravdepodobná.

MacBook Pro 14"
Zdroj: Unsplash / SCREEN POST / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Divokou kartou v portfóliu Apple je aj nový iMac s čipom M3, ktorý by sa tiež mohol objaviť už v prvom polroku 2023. Súčasný iMac bol uvedený na trh v apríli 2021 s čipom M1. Jablkový desktop sa vyznačoval tenkým, farebným dizajnom, no v prípade budúcej generácie môžeme očakávať aj návrat pôvodného farebného prevedenia.

Podľa únikov Apple pokračuje aj v testovaní nových modelov Mac mini s čipmi M2 a M2 Pro. Práve model mini čaká na svojho nástupcu už od predstavenia čipov Apple Silicon, ktoré prebehlo na jeseň v roku 2020.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -