Ako už iste viete, Apple má po novom roku v pláne predstaviť nové počítače Mac. Pôvodne to firma chcela stihnúť ešte v tomto roku, no vzhľadom na uzatvorenie ponuky ešte pred vianočnou sezónou bol tento plán posunutý. Medzi novými počítačmi nebudú chýbať upgradované MacBooky Pro s 14″ a 16″ uhlopriečkou ani nový Mac mini či iMac 2023.

V prípade nových verzií MacBooku Pro by sa malo jednať „iba“ o vylepšenie výkonu a rýchlosti. MacBooky dostanú čipy Apple Silicon novej generácie v podobe M2 Pro a M2 Max. Okrem vylepšených možností čipov a prípadne rýchlejšej pamäte RAM sa neočakávajú žiadne väčšie zmeny. Dizajn by teda mal ostať rovnaký ako v prípade modelov z roku 2021.

V otázke vzhľadu sa dočkáme opäť výrezu na displeji, širokých možností portov vrátane HDMI, MagSafe a čítačky SD kariet. Medzi jednotlivými zmenami dizajnu počítačov Mac často uplynie niekoľko rokov, takže nárast špecifikácií alebo zmena vzhľadu je viac než nepravdepodobná.

MacBook Pro 14"
Zdroj: Unsplash / SCREEN POST / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Divokou kartou v portfóliu Apple je aj nový iMac s čipom M3, ktorý by sa tiež mohol objaviť už v prvom polroku 2023. Súčasný iMac bol uvedený na trh v apríli 2021 s čipom M1. Jablkový desktop sa vyznačoval tenkým, farebným dizajnom, no v prípade budúcej generácie môžeme očakávať aj návrat pôvodného farebného prevedenia.

Podľa únikov Apple pokračuje aj v testovaní nových modelov Mac mini s čipmi M2 a M2 Pro. Práve model mini čaká na svojho nástupcu už od predstavenia čipov Apple Silicon, ktoré prebehlo na jeseň v roku 2020.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Dnes je svetový deň Emoji. Apple ukázalo tie, ktoré pribudnú v iOS 14!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -