Apple včera aktualizovalo iOS 8 a predstavilo beta verziu, ktorá je už tretia v poradí. Samozrejme priniesla aj množstvo zmien, na ktoré sa teraz ideme pozrieť!

Find my Friends: V novej beta verzii nájdeme aj nové verzie aplikácií Find my Friends a Find my iPhone.Vo Find My Friends si budete môcť preniesť svoje kontakty v aplikácií priamo do iCloudu.

iCloud Drive: Po novom na používateľa vyskočí okno s aktiváciou tejto služby, vďaka ktorej si môžte uložiť akékoľvek fotografie do iCloudu a následne si ich prezerať na iných zariadeniach. Služba však stále nie je plne funkčná!

iclouddrive

iCloud Drive Nastavení: Nové sekcia v Nastaveniach vyhradená tejto službe.

icloudsettings

Handoff: V Nastaveniach je po novom možnosť vypnúť/zapnúť aplikáciu Handoff. Vďaka tejto službe môžte svoju prácu jednoducho preniesť na iné zariadenie.

handoff

QuickType Klávesnice: V Nastaveniach si po novom môžte zapnúť nový typ klávesnice. Jednoducho sa vám budú zobrazovať slová, ktoré sa hodia do textu.

Wallpapery: Nové bielo-šedé pozadie.

Počasie: Niekoľko nových úprav UI.

newweatherapp

App Analytics: S novou možnosťou, ktorá pribudla s updatom beta 3 môžte automaticky nahlásiť akýkoľvek pád aplikácie priamo vývojárom. Tí budú môcť jednoduchšie reagovať na chyby v aplikácií!

appanalytics

Obrázky: V aplikácií obrázky je nový indikátor toho, kedy naposledy zmazané obrázky budú zmazané zo zariadenia. K dispozícii sú udalosti a albumy z Aperture a Zdielané Photo Streamy boli premenované na  Zdielané Albumy.

recentlydeleted

Správy: V nastaveniach si môžte nastaviť automatické ukladanie zvukových a video správ. Inak budú vymazané po krátkej dobe z dôvodu úspory ukladacieho priestoru v zariadení.

automaticallykeepmessages

Vlastná Klávesnica: Vývojári majú možnosť vkladať svoje alternatívne klávesnice priamo do systému.

Toto boli zatiaľ všetky doteraz objavené novinky. Ďalšia Beta verzia by mala vyjsť do 2-3 týždňov a pravdepodobne neponúkne toľko zmien čo posledné tri. Malo by ísť už len o finálne dolaďovanie iOS 8.

zdroj:macrumors.com

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here