iPhone je všade. Možno že ťa táto netradičná informácia prekvapí, ale aj sám bývalý šéfdizajnér automobilky Škoda, Jozef Kabaň sa pri tvorbe súčasnej generácie Superbu inšpiroval iPhonom a to nehovoríme o tom, že tento Superb je kus poriadneho auta. Škoda sa ním zaradila do celkom inej triedy automobilov. Tak či onak, aj v Apple Campuse 2, ktorý spoločnosť už tretím rokom buduje nájdeme stopy po iPhone na každom rohu. Dokonca aj na toaletách. Práve toalety sú vraj inšpirované týmto smartfónom, Apple proste miluje detaily. 

iPhone je všade

Áno, iPhone je všade. Nemecký architekt la Torre, ktorý pracuje už niekoľko rokov na projekte budúceho sídla Apple, prezradil pre agentúru Reuters, že dizajnový jazyk spoločnosti Apple nenájdeme len na produktoch či softvéroch, ale aj na budovách, čiže budovách Apple Store a tiež v Campuse 2. Aj toalety sú veľmi dôležitá časť každej jedenej budovy. V novom sídle budú inšpirované iPhonom, minimálne ich proporcie.

Architekt sa priznal, že pracoval na tomto projekte a konkrétne sa zúčastnil navrhovaním rôznych detailov, ktoré sa nachádzajú prakticky na každom jednom rohu, zaoblenom rohu. Áno, práve zaoblené rohy mali byť inšpirované paletou produktov tejto spoločnosti.

To ale ani zďaleka nie je všetko. Sú tu oveľa väčšie detaily, ktorými sa architekt zapodieval. Napríklad tlačidlo na výťahu. Taká obyčajná vec, nad ktorou sa nikto nezamýšľa. V Apple Campuse ale áno, toto tlačidlo nebude len také hocijaké. Bude podobné tomu, čo nájdeme na našich iPhonoch, teda Home Buttonu.

Táto budova skrýva naozaj veľa prekvapení, ktoré možno ani obyčajný človek nikdy neuvidí, nakoľko do sídla budú mať prístup len zamestnanci. Ak sa ale ocitneš v jeho blízkosti, mala by tu byť malá kaviareň priamo v “parku”, ktorý bude obklopovať Apple Campus.

Súčasťou kaviarne bude aj Apple Store, v ktorom ale nebudeš kupovať zariadenia, ale skôr pamätné magnetky a podobne. Veľmi sa tešíme na to, keď Tim Cook túto majestátnu budovu otvorí a tiež dúfame, že súčasťou bude aj nejaké prezentačné video, ktoré nám bližšie ukáže, ako vyzerá budova zvnútra!

Apple Campus - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here