Apple svoje obchody stavia na naozaj netradičných miestach. Vždy musí byť takéto miesto minimálne niečim výnimočné. To isté platí aj v New Yorku, kde sa okrem iného nachádza aj stavba hranatého ikonického Apple Store zo skla, ktorý Steve Jobs predstavil v roku 2001. V New Yorku ale pribudne ďalší obchod. Bude sa nachádzať v obchodnom dome netradičných tvarov. Apple ho oficiálne neohlásilo, no my máme dôkaz, že tu o pár mesiacov bude.

Nový Apple Store v naozaj netradičnom obchodnom centre

Apple zatiaľ žiaden nový Apple Store neohlasoval, no už približne dva roky sa šepká, že v komplexe svetového obchodného centra (áno, to je presne to miesto, kde v roku 2001 spadli dvojičky) sa bude nachádzať kamenná predajňa spoločnosti. Nikto nevedel presne určiť, kde to asi bude, no my to od dnes vieme. Nový Apple Store by sa mohol nachádzať v zatiaľ verejnosti nesprístupnenej časti obchodného centra Oculus.

- Reklama -

Toto obchodné centrum veľmi netradičných exteriérových tvarov by teda mohlo prilákať zákazníkov aj vďaka prítomnosti kamennej predajne spoločnosti Apple. Tá zatiaľ nič o Apple Store v tomto obchodnom centre nehovorila, no my máme informácie vďaka zdroju 9to5mac.com, ktoré potvrdzujú budúcu prítomnosť tohto obchodu. Práce na Apple Store vlastne stále nezačali, no vďaka jednej fotke je nad svetlo jasné, čo sa bude na danom mieste nachádzať.

Apple Store - svetapple.sk

Povolenie, ktoré môžeš vidieť na snímke nižšie tak trochu potvrdzuje, že rozloha 929 mbude patriť spoločnosti Apple. Túto rozlohu si ale treba vynásobiť dvomi, pretože Apple nezaberie jedno, ale hneď dve poschodia tohto obchodného centra. Všetko by sa pri tom malo nachádzať v najhlavnejšej časti obchodného centra čo znamená, že obrovský Apple Store určite neprehliadneš. V poradí pôjde už o 20. Apple Store otvorený v New Yorku.

Na presný dátum otváracej ceremónie si ale asi bude nutné chvíľu počkať. Keďže výstavba predajne ešte viacmenej nezačala a pokrýva obrovskú dvojpodlažnú plochu obchodného centra, Apple ho zrejme neotvorí do konca tohto roka. Predpokladá sa, že by to malo byť niekedy začiatkom toho budúceho. Vtedy Apple otvorí ešte jednu veľmi významnú stavbu a to bude Apple Campus 2!

Apple Store - svetapple.sk

Apple Store - svetapple.sk

Apple Store - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.