V poslednej dobe sa veľmi hovorilo o ďalšom životopisnom filme o Stevovi Jobsovi, ktorý by nám opäť priblížil život vizionára. Išlo hlavne o to, že s filmom boli veľké problémy a nakoniec bol predaný štúdiu Universal, ktoré ho odkúpilo od Sony Pictures. Každopádne, všetko by už malo byť vybavené a film sa začína natáčať na legendárnom mieste, kde vznikli prvé počítače spoločnosti Apple!

Film

Nový životopisný film o Stevovi Jobsovi sa už začína natáčať v legendárnej garáži, kde spolu so Stevom Wozniakom a partiou mladých technologických nadšencov, začali vyrábať prvý osobný počítač Jablkovej spoločnosti, vtedy nazývaný ako Apple I. Neskôr, keď sa im podarilo predať niekoľko desiatok kusov tohto zariadenia začali pracovať na druhom ešte úspešnejšom modeli Apple II, vďaka ktorému sa vlastne Apple dostalo na trh s počítačmi a mohlo sa vyrovnať spoločnosti, akou bolo napríklad IBM, teda obrovský konkurent, ktorý je dnes paradoxne partnerom. Legendárny dom, v ktorom sa to v roku 1976 celé začalo sa nachádza v Palo Alto a koncom roka 2013 bol dokonca zaradený do zoznamu historických pamiatok. Niet sa čomu čudovať, keď tu začala technologická revolúcia, že? V Garáži sa ešte nachádza originálny nábytok zo 70. rokov, na ktorom partia chalanov zostavovala základné dosky Apple I a Apple II. A čo vy, tešíte sa na tento film?

Prečítajte si tiež  Steve Jobs by bol na Tima Cooka hrdý. Firmu vedie správne a zachováva jej pôvodný odkaz
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.