Len pred pár dňami sme sa dočkali úplne nového iMacu 27″, ktorý síce nepriniesol dizajnové zmeny, no zato aspoň príjemné hardvérové vylepšenia. Dnes sa môžete pozrieť na výsledky prvého bechmark testu, ktorý dopadol viac ako pozitívne. Už aj základný model je výrazne výkonnejší ako jeho predchodca.

Nový iMac 27″ a jeho výkon

Ak sledujete dianie okolo počítačov od jablkovej spoločnosti dlhšiu dobu, pravdepodobne ste postrehli, že medziročné vylepšenia sa nijakým výrazným spôsobom nezvyknú týkať tých najdostupnejších verzií. To však našťastie pri iMacu 27″ (2020) neplatí.

Už aj jeho základný, 6-jadrový procesor Intel Core i5 (10. generácia) naladený na frekvenciu 3,1 GHz ukazuje slušné výsledky. Podľa benchmark testu je až o 20% výkonnejší, ako minuloročný model.

Pokiaľ sa teda neviete rozhodnúť medzi tým, či si kúpiť verziu 2019 alebo 2020, toto by mohol byť dosť presvedčivý argument nad aktuálnejšou generáciou. Aby toho nebolo málo, porovnaniu sa nevyhla ani grafická karta Radeon Pro 5300.

V oblasti GPU boli výsledky ešte výraznejšie. Podľa testov dosiahla nová grafika až o 40% vyšší výkon v porovnaní s minuloročným modelom. Napriek tomu sa jej ale nepodarilo prekonať AMD Radeon Pro Vega 48

Nový 27″ iMac obdržal v základnej zostave, za ktorú zaplatíte 2 046,05€ (podľa nemeckého Apple Store) až 1090 bodov v jedno-jadrovom skóre. Viacjadrový test potom dosiahol 5688 bodov.

Ak ste ochotní priplatiť si za TOP konfiguráciu, zaplatíte 10 595,65€ (podľa nemeckého Apple Store). Jedno-jadrový test zvláda procesor v takomto prípade na 1141 bodov. Viacjadrový test potom na 7006 bodov. Oproti minuloročnému modelu sú výsledky lepšie až o 36%!

Pokiaľ sa v tejto chvíli rozhodujete, či si kúpiť nový iMac teraz alebo radšej počkáte na novú generáciu, tieto čísla by vás mohli presvedčiť o tom, že modernizácia komponentov 27″ modelu bola naozaj rozsiahla. Konečný verdikt je však len a len na vás…

Prečítajte si tiež  Tip na aplikáciu: MuseCam
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.