Zdá sa, že nič nie je dokonalé. Pokiaľ ste si zakúpili novú generáciu iMacu 27″ (špeciálne s grafikou Radeon Pro 5700 XT), môžete sa stretnúť s problémami. Tie sa prejavujú priamo na zobrazovacej jednotke. Aj keď nejde o žiadnu novinku, Apple to nerieši.

iMac 27″ má problémy s displejom

Na problematiku upozornila redakcia magazínu Macrumors. Táto internetová stránka prevádzkuje aj diskusné fórum, v ktorom sa objavilo viac než 57 stránkové vlákno týkajúce sa nepríjemnej chyby.

Majitelia aktualizovaného iMacu 27″ tvrdia, že ich displej občas zobrazuje nepekné biele vodorovné čiary. Takmer vo všetkých prípadoch sa jedná o ľudí, ktorí vlastnia grafickú kartu Radeon Pro 5700 XT (za príplatok).

Zvláštny úkaz sa objavuje počas celého dňa v úplne náhodných intervaloch. Aj keď to vyzerá ako problém displeja, evidentne ide o nedostatok na strane softvéru alebo GPU.

Niektorí používatelia hlásia, že chyba zmizne po prepnutí do nižšieho rozlíšenia. Pri počítači za niekoľko tisíc eur to ale nie je riešenie. Všetko by tu malo fungovať na 100%.

Prvé správy upozorňujúce na tento problém, sa datujú ešte ku začiatku augusta. Vtedy bol aktualizovaný iMac 27″ vpustený do predaja. To je jasný dôkaz, že kompetentní problém neriešia už skoro 2 mesiace.

Teraz naň ale upozornilo viacero médií po celom svete. Ak teda vlastníte takýto počítač, pravdepodobne sa čoskoro dočkáte aj oficiálneho stanoviska z Cupertina. Dúfajme, že sa dá všetko do poriadku.

zdroj

Prečítajte si tiež  Toto Instagram Story môže znefunkčniť váš iPhone. Neklikajte naň
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.