Pred pár dňami sa objavili informácie, ktoré tvrdili, že nový MacBook Pro získa okrem 120 Hz ProMotion displeja aj výrez vo vrchnej časti obrazovky pre kameru a niekoľko ďalších komponentov. Hoci sme tejto správe príliš neverili, teraz ju potvrdil ďalší únik spolu s fotografiami jednotlivých dielov.

Na čínskej sociálnej sieti Weibo ho zverejnil neznámy používateľ so pseudonymom AnyTurtle999, o čom informoval populárny leaker DuanRui na svojom Twitter účte.

Aby sme všetko uviedli na pravú mieru, nový MacBook Pro síce má dostať notch, no ten nebude obsahovať žiaden senzor skenovania tváre Face ID rovnako ako napríklad iPhone 13. Používatelia sa teda budú musieť spoľahnúť na staré dobré Touch ID v pravom hornom rohu klávesnice.

Čo bude obsahovať notch v novom MacBooku Pro? 

Namiesto systému kamier a snímačov sem Apple umiestni len jednu Face Time kameru s vyššou kvalitou obrazu, snímač okolitého svetla pre reguláciu jasu + funkciu True Tone a taktiež mikrofón (viď obrázok nižšie).

Aby sme ale boli maximálne objektívni, netreba zabúdať na to, že samotná fotografia je dosť rozmazaná a podobné CAD modely dielov (ktoré môžete vidieť v jej vrchnej časti) zobrazujúce kamerový komponent vie v dnešnej dobe vytvoriť prakticky každý skúsenejší grafik.

Prečítajte si tiež  Apple oznámilo špeciálny event, na ktorom predstaví nové MacBooky Pro

Ak by bol ale záber autentický, nový MacBook Pro by mohol dostať veľmi tenké rámčeky okolo displeja, čím by pôsobil neuveriteľne moderným dojmom. No a to od neho všetci očakávame…

Na záver len spomenieme, že pred pár dňami unikli aj rozlíšenia nového 14″ a 16″ MacBooku Pro, ktoré odhalila internetová stránka Macrumors v poslednej beta verzii macOS 12 Monterey. Menší model by mal poskytovať 3024 x 1964 pixelov a väčší model zase 3456 x 2234 pixelov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here