Pokiaľ patríte medzi tých, ktorý používajú iPad mini, máme pre vás veľmi dobrú správu. Táto zlatá stredná cesta z rodiny jablkových tabletov bola v časoch najväčšej slávy mimoriadne populárna a dočká sa ďalšej generácie. Nový iPad mini 5. generácie nebude jediná novinka

Nový iPad mini 5. generácie príde v prvej polovici 2019

Nový iPad mini 5. generácie a 10" iPad už začiatkom roka. - svetapple.sk
Nový iPad mini 5. generácie by mal mať displej na celej prednej strane. Taktiež by sme sa tu mali dočkať technológie Face ID – svetapple.sk

Nový iPad mini 5. generácie by mal byť predstavený už začiatkom budúceho roka. Nie je celkom jasné, čoho sa pri tomto produkte dočkáme avšak môžeme minimálne predpokladať, že to bude väší edge-to-edge displej pri zachovaní pôvodných rozmerov. Samozrejme kompletne by sa mal zmeniť aj dizajn po vzore väčšieho brata, iPadu Pro. Zmiznúť by mali zaoblené hrany, ktoré nahradia ich tie ostré. Tak isto musíme rátať aj s moderným hardvérom. Nový iPad mini 5. generácie by mal dobehnúť to, na čom zaspala štvrtá generácia.

- Reklama -

Tá bola predstavená ešte v roku 2015, kedy malo Apple celkom iné procesory, technológie a tiež dizajn ako máme dnes. Nutné je tiež podotknúť, že iPad mini sa po dizajnovej stránke prakticky nezmenil od svojho predstavenia v roku 2012. Takže je už skutočne na čase. Výroba novej generácie, pri ktorej sa môžeme tešiť na lepšie fotoaparáty či Face ID by mala vypuknúť už v následujúcich dňoch (ešte koncom roka 2018).

Nový základný iPad dostane 10″ displej

Nový iPad mini 5. generácie a 10 iPad už začiatkom roka. - svetapple.sk
Základný iPad dostane 10″ displej a príjemnú cenovku – svetapple.sk

Apple má stále v ponuke aj takzvaný “základný iPad”, ktorý vypĺňa dieru medzi pomerne nedostupným iPadom Pro s 11″ a 12,9″ displejom a iPadom mini s 7,9″ displejom a poriadne zastaralým hardvérom. Základný iPad má v dnešnej dobe 9,7″ displej, čo je tradičná uhlopriečka, ktorú si tablet udržiava od uvedenia na trh ešte v roku 2010. Malo by sa to ale zmeniť. Budúca generácia vraj dostane o vlas väčší, 10″ displej a taktiež aktuálnejší dizajn, ktorý sa bude venovať redukovaniu hrúbky rámčekov.

Taktiež sa môžeme dočkať výkonnejšieho procesora, nových technológií (avšak pravdepodobne nie Face ID), niekoľkých farebných prevedení, no a hlavne nižšej ceny. Novinka by mala so základnou pamäťou (32GB) štartovať na sume 349€.

zdroj: macrumors.com

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here