Každé jedno zariadenie má jeden výstupný bod, pomocou ktorého ho ovládame a zároveň sledujeme, čo vlastne ovládame. Je to displej a práve preto je veľmi dôležité, aby bol za všetkých okolností čo najlepší. V prípade iPadu mini s retinou (2, 3. generácia) to tak úplne nebolo, pretože displej bol pomerne nepresný. V prípade nového iPadu, kde ho vymenil nový LCD panel to ale neplatí. Tu hovoríme o dokonalých farbách či odrazoch!

iPad mini 4 a dokonalý displej

Všetci pravdepodobne očakávali, že najlepší displej uvidíme v novom iPade Pro, ktorý ma uhlopriečku až 12,9″. To sa ale úplne tak nestalo. Minimálne nie podľa displaymate.com, ktoré testovalo obe nové zariadenia a napokon dospelo k názoru, že iPad mini 4 má najlepší displej široko ďaleko. Displej vyniká napríklad vysokou presnosťou farieb, ich obrovským rozsahom, no a samozrejme v odrazoch. Navyše je od iPadu Air 2 až o 33% úspornejší, čo dokazuje, že technológia ide neustále dopredu.

- Reklama -

Čo sa týka väčšieho iPadu Pro, hoci nie je na prvom mieste, stále ponúka fantastické vyobrazenie. Má lepšiu presnosť farieb ako iPad Air 2 a rovnako tak vyniká v účinnosti vďaka premenlivej obnove frekvencie. iPad Pro je lepší ako iPad mini 4 v kontrastnom pomere. Obrovský displej je navyše až o 22% úspornejší, ako menší displej v iPade Air 2. To tiež nie je hodnota na zahodenie. Pokiaľ ťa zaujíma viac, určite následuj odkaz zdroja!

DisplayMate: iPad mini 4 má zdaleka nejlepší displej. Lepší i než iPad Pro

zdroj: www.displaymate.com

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here