Dodávateľský reťazec sa umlčať nedá. Často pred predstavením nových iPhonom poznáme ich špecifikácie. Úniky ani nemusia pochádzať zo spoločnosti Apple. problémom je, že na produktoch pracuje veľa ľudí a utajiť ich je skoro nemožné. Nový iPhone XR s väčšou baterkou je ale správa, ktorá nás teší aj keď zase neohromuje.

Nový iPhone XR s väčšou baterkou, nárast bude malý

Apple bude čochvíľa predstavovať tohtoročné modely. Súčasťou nich má byť aj nový iPhone XR s väčšou baterkou, ktorý má už dnes najlepšiu výdrž spomedzi všetkých jablkových zariadení. Dôvodom je práve obrovská kapacita batérie, ktorá má až 2942 mAh. Vďaka tomu prekonáva aj iPhone XS MAX, ktorý má síce väčšiu kapacitu ale zasa aj väčšiu spotrebu nakoľko ma o 0,4″ väčší displej a výkonnejší procesor. Septembrový model si však ešte prilepší. Nárast nebude ani 6%. Konkrétne 5,7%, čo je síce málo ale stále niečo. Vďaka tomu sa novinka dostane na kapacitu až 3110 mAh.

Bude iPhone XR prepadák podobne ako iPhone 5C? - svetapple.sk 2
Baterka nebude ohromná ale bude väčšia- svetapple.sk

O výrobu sa už stará čínska spoločnosť ATL (Ameperx Technology Limited). Spolupracuje pri tom s inou firmou, ktorá sa stará o výrobu špeciálnych obalov pre batérie, Huapu Technology.

Možno sa dočkáme nárastu aj pri ostatných modeloch

Hoci vieme zatiaľ iba o iPhone XR, analytici tvrdia, že tu zväčšovanie nekončí. Jablková spoločnosť má vo svojom záujme predstavovať zariadenia s čo najlepšou výdržou nakoľko konkurencia je v tomto smere dosť ďaleko. Presne preto sa očakáva, že pre nástupcu modelu XS MAX môže prísť nárast v kapacite na úrovni 15% (niektoré zdroje uvádzajú až 25%). Pri nástupcovi menšieho modelu XS zase asi 10% (zdroje uvádzajú 15-20%). Ťažko povedať, do akej miery sú predpovede pravdepodobné ale myslíme si, že nárast kapacity nebude kontraproduktívny. Veď prečo by aj bol.

iPhone tak či onak stále ostane zariadením na jeden deň. To v konečnom dôsledku aj stačí aj keď by možno niekto uvítal, keby ho nemusel každý večer nabíjať. Uvidíme ako to bude oficiálne. Informácie by sme sa ale mali dozvedieť až v septembri keď budú novinky predstavené.

Bude iPhone XR prepadák podobne ako iPhone 5C? - svetapple.sk 2
Nový iPhone XR s väčšou baterkou. – svetapple.sk 2

zdroj: macrumors

ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here