Jablková spoločnosť už dlhodobo experimentuje s 3D zobrazením, čoho dôkazom je aj iOS 7-8, v ktorých sa nachádza podobná funkcia, pri ktorej sa na základe pohybu zariadenia pohnú aj ikonky a pozadie v ňom, aby vytvorili čo najvernejší 3D efekt (aj keď si to neuvedomuje a v praxi to častokrát nefunguje). Apple však získalo patent, ktorý si podalo ešte pred dvoma rokmi na to, aby mohlo byť toto rozhranie ešte o niečo viac 3D!

3D zobrazenie

Zdá sa, že Apple pokračuje vo svojom sne 3D zobrazenia, ktoré chce uplatniť najmä vo svojich Jablkových miláčikoch. Čo keby vás váš iPhone za pomoci prednej kamery snímal a na základe pohybu vašich očí alebo celkovej tváre, gyroskopu, akcelerometru a iných senzorov, ktoré sa vo vašom iPhone nachádzajú, by dokázal určiť presný uhol zobrazenia, čím by ste dostali pomerne verný 3D obraz. Je jasné, že by to vyzeralo omnoho lepšie ako súčasné 3D zobrazenie, ktoré vyzerá dobre v podstate len na oficiálnych Apple videách, no v praxi si príliš neuvedomuje, že ikonky sa pohybujú za cieľom 3D zobrazenia.

- Reklama -
iOS 7 - svetapple.sk
iOS 7 – svetapple.sk

Patent

Apple si podalo patent na podobný systém ešte pred dvoma rokmi a práva naň získalo dnes vďaka tomu, že minulý rok odkúpilo spoločnosť PrimeSense za 345 000 000$. Táto spoločnosť sa podieľala napríklad na vývoji prvé Kinectu pre Xbox a spoločnosť Microsoft využíva niektoré jej technológie aj v dnešných dňoch. Apple teda môže využiť tento patent aj vo svojom mobilnom operačnom systéme iOS a my musíme povedať, že sa na to veľmi tešíme. Pokiaľ by ste si chceli vyskúšať aj vy, ako by podobné zobrazenie mohlo fungovať, stiahnite si túto aplikáciu, ktorá funguje podobne, ako tento patent. (i3D – University Joseph Fourier)

Patent na 3D zobrazenie - svetapple.sk
Patent na 3D zobrazenie – svetapple.sk
Patent na 3D zobrazenie - svetapple.sk
Patent na 3D zobrazenie – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.