Spoločnosť Apple v roku 2022 uviedla revolučnú novinku v podobe interaktívneho ostrovčeka Dynamic Island, ktorú zakomponovala do prémiových iPhonov 14 Pro a 14 Pro Max.

Minulý rok sa tejto vychytávky dočkali aj lacnejšie modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus (a samozrejme iPhone 15 Pro / 15 Pro Max. Vďaka tomu sa Dynamic Island rozšíril na celú ponuku súčasnej generácie smartfónov. Pôvodne však táto technológia mohla vyzerať úplne ináč.

Dynamic Island mohol dostať iný dizajn a umiestnenie

Podľa informácií, ktoré získal portál MacRumors, spoločnosť Apple v priebehu rokov skúmala rôzne formy dizajnu pre oblasť výrezu iPhonu, kým sa rozhodla pre súčasný vizuál známy pod pojmom Dynamic Island. Nižšie uvedené obrázky boli vytvorené na základe zdrojových materiálov a konceptov, ktoré Apple zvažoval.

Pred finálnou verziou Apple zvažoval vysúvaciu ponuku na pravej strane obrazovky, ktorá by používateľom poskytovala rýchly prístup k času, sile mobilného signálu a pripojenia Wi-Fi, jasu displeja, hlasitosti a úrovni nabitia batérie. Ponuka v podstate vyzerá ako druhý výrez, ktorý by sa objavoval po potiahnutí prstom.

Ďalším nápadom, ktorý spoločnosť Apple zvažovala, bolo skrytie výrezu pomocou čiernej oblasti v hornej časti obrazovky. Displeje OLED zobrazujú čiernu farbu vypnutím jednotlivých pixelov, takže tento dizajn by prispel k úspore výdrže batérie. Na druhej strane by pôsobil možno až príliš lacno. Veď nebudeme si klamať, že podobné „brady“ ponúkajú (prevažne) v spodnej časti obrazovky tie najlacnejšie smartfóny s Androidom.

Koncept pre Dynamic Island na iPhone
Zdroj: MacRumors
Koncept pre Dynamic Island na iPhone
Zdroj: MacRumors

Spoločnosť Apple sa nakoniec rozhodla pre interaktívny Dynamic Island, ktorý mal takisto niekoľko testovacích verzií. Jednou z nich bol podlhovastý panel, ktorý bol trvalo aktívny. Neskôr však prišiel nápad na zmenu veľkosti panelu podľa potreby, čo pôsobí menej rušivým dojmom.

Tak či onak, v konečnom dôsledku sme sa dočkali veľmi vydareného nástroja, ktorý sa za dva roky od svojho debutu stal neodmysliteľnou súčasťou jablkových smartfónov.

V budúcich generáciách by mal Apple zapracovať na zmenšení výrezu pre prednú kameru a zakomponovanie senzoru Face ID pod displej, čo by umožnilo ešte väčší redizajn obrazovky. Uvidíme, čo si Apple prichystá pre svoje svoj budúci modelový rad iPhone 16.

Prečítajte si tiež  Dynamic Island môže mať každý iPhone s Face ID: Tu je dôkaz

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -