Spoločnosť Apple skrátka vie, ako si od svojich zákazníkov vypýtať nemalé peniaze. Z času na čas zaradí do ponuky produkt, pri ktorom sa mnohí ľudia pozastavia iba s úsmevom. Tentoraz ním je leštiaca handrička na displeje.

Iba tesne po skončení poslednej konferencie sa ako horúca novinka v Apple Online Store objavil produkt s názvom „Polishing Cloth„, ktorý nezaujal spracovaním ale cenou. Zákazník zaň musí zaplatiť 25,00 € (v USA 19,00 $).

Ako sa uvádza v popise produktu, leštiaca handrička je vyrobená z mäkkého neabrazívneho materiálu a efektívne vyčistí akýkoľvek displej na produktoch od spoločnosti Apple. Nemusíte sa ju báť použiť ani na špeciálne sklo s nano-štruktúrou.

Nešlo by to bez loga Apple 

Samozrejmosťou je potom prítomnosť loga Apple, ktoré je vygravírované v pravom dolnom rohu handričky. Ináč však ide o obyčajný výrobok, ktorý zoženiete pokojne aj za 1/4 cenu v akomkoľvek obchode s elektronikou.

Podobnej snahe získať od zákazníkov peniaze sa samozrejme nemôžeme čudovať. Niektoré produkty s najkvalitnejšími displejmi stoja tisíce eur a ľudia chcú pristupovať ku ich čisteniu maximálne zodpovedne.

Predpokladáme, že táto handrička, ktorá by mala byť skôr dodávaná ku všetkým novým počítačom Mac „gratis“ sa zaradí medzi tie produkty, ktoré stoja nezmyselné peniaze a nedokážu prakticky nič špeciálne v porovnaní s dostupnejšími alternatívami. Spomeňte si napríklad na kolieska pre Mac Pro.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.