Spoločnosť Škoda auto, ktorá je nám veľmi dobre známa, keďže ide viacmenej o domácu značku prinesie niečo, na čo sa už určite každý jeden pravý Apple fanúšik mega teší! V novom Superbe bola totiž odprezentovaná funkcia SmartLink, ktorá by mala priniesť okrem podpory Android Auto aj podporu „Applovského“ riešenia CarPlay, ktoré už poznáme približne rok.

CarPlay a Superb

Vzhľadom na to, že česká Škoda patrí koncernovo pod giganta Volkswagen sa dalo viac než čakať, že tieto vozidlá prinesú skôr či neskôr funkciu CarPlay, vzhľadom na to, že Volkswagen ohlásil jej podporu už dávno. Nebolo však jasné, kedy to presne bude, keďže ako dobre vieme, koncern nerád dáva do svojej „podznačky“ novinky, ktoré nachádzame v najnovších vozidlách VW. CarPlay sme sa teda v tomto prípade dočkali možno skôr, ako sme očakávali a to je samozrejme veľké plus!

V novom Superbe si teda budeš môcť užiť aj funkciu CarPlay, ktorá je tu dostupná za menší doplatok. Nie je to však až taká tragédia. Dokúpiť si musíš minimálne 6,5″ displej Bolero, ktorý je druhým v poradí zo štvorice možností.

Ten okrem 6.5″ displeja oproti 5″ ponúka napríklad aj Bluetooth, no a potom SmartLink, ktorý umožňuje práve CarPlay. Podpora CarPlay však bude aj pri dvoch vyšších verziách displeja.

Je teda celkom milé od automobilky, že CarPlay umožnila už v druhom stupni výbavy displeja, keďže sme zvyknutí, že tie najväčšie trháky, ktorým CarPlay nepochybne je, je možné zakúpiť až v najvyššej verzií výbavy. Tak čo kupuješ Superba?

Interiér nového Superbu - svetapple.sk
Interiér nového Superbu – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Škoda Octavia 3D konfigurátor. Takto môže vyzerať vaše vozidlo.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.