Škoda Superb má toho so spoločnosťou Apple spoločné možno viac ako si myslíte. Jej dizajnér, Jozef Kabaň v čase, kedy bola uvedená na trh prezradil, že sa inšpiroval iPhonom! Dnes tu máme zaujímavú a veľmi aktuálnu verziu Škoda Superb iV Plug-in-Hybrid. Koľko kilometrov zvládnu baterky na jedno nabitie?

Škoda Superb iV Plug-in-Hybrid.

Automobily v dnešnej dobe prechádzajú naozaj zaujímavým obdobím. Veľmi silno sa tlači na ekológiu a výrobcovia sa snažia priniesť dostupné a funkčné riešenia.

- Reklama -

Jedným z takýchto riešení môže byť aj Škoda Superb iV Plug-in-Hybrid. Ponúka pomerne dostupnú cenovku (okolo 34 000€ avšak bez štátnej dotácie). S ňou by mala klesnúť na približne 29 000€.

V tejto sume máte už samozrejme zahrnutú aj zaujímavú štandardnú a komfortnú výbavu, ktorú by sme určite nemohli označiť za „sociálnu“.

Pod kapotou sa nachádza benzínový turbomotor 1.4 TSI (samostatne 115 kW – 156 k) a spriahnutý je so 6-stupňovou automatickou prevodovkou. V spolupráci s elektromotorom vie vytvoriť výkon celkovo až 160 kW (218k), čo znie naozaj veľmi lákavo napríklad v situácii, kedy potrebujete predbiehať. Z 0-100 uvádza výrobca svižnú akceleráciu za 7.7 sekundy a maximálna rýchlosť je stanovená na 224 km/h. Škoda Superb iV Plug-in-Hybrid teda určite nebude v premávke brzdou, práve naopak.

Koľko naozaj prejde Superb iV čisto na baterky?

To čo vás pri Plug-in-Hybride bude určite zaujímať najviac je dojazd na 1 nabitie. Samozrejme nemôžeme tu očakávať zázraky. Elektormotor nie je primárny a mohli by sme ho označiť len za takého „pomocníka do mesta“. Podľa Škodovky by mal nový Superb iV prejsť na jedno nabitie podľa cyklu WLTP približne 56 kilometrov.

To je samozrejme údaj, ktorý nemá veľa spoločného s realitou. Chalani z redakcie startstop.sk sa na túto problematiku pozreli bližšie. Počas objektívneho testu, ktorý zahŕňal bežné podmienky dokázali so novým Superbom prejsť na jedno nabitie 38-40 kilometrov.

Ak sa vám to zdá ako málo, treba sa zamyslieť nad tým, koľko kilometrov denne najazdíte po meste. Práve tu je jazdenie čisto na elektriku absolútne logické a pravdepodobne pre vašu peňaženku aj veľmi výhodné. Škoda Superb iV Plug-in-Hybrid má samozrejme aj iné režimy. Môžete nechať automaticky kombinovať elektromotor a benzínový turbomotor, výsledkom je potom zaujímavá spotreba.

Viac vám už prezrádzať nebudete. Pozrite si video nižšie, ktoré vás s týmto vozidlo zoznámi a prezradí vám všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť! Do komentárov pod článok nám potom nezabudnite napísať, čo si o tomto elektromobile myslíte vy. Páči sa vám alebo nie?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -