Akými novinkami nás apple prekvapilo v iOS 8  fotoaparáte.

včera som napísal článok o predstavenom iOS 8. Snažil som sa v ňom zhrnúť čo najviac informácií, no noviniek prišlo toľko, že  jednu špecialitku som si nechal aj na dnes. Ide konkrétne o aplikáciu fotoaparát, v ktorej sa udialo niekoľko podstatných zmien, a kedže ju považujem za jednu z najpoužívanejších, zaslúžila si vlastný článok.

7

Samospúšť:

Vedľa tlačidla HDR sa po novom objaví samospúšť. Po kliknutí na ikonku si môžete nastaviť 3, 5 alebo 10 sekúnd. Keď stlačíte tlačidlo „fotiť“ začne blikať blesk. Blikne presne toľkokrát, koľko sekúnd ste nastavili. Potom vyhotoví fotku a vy si ju môžete v kľude prezrieť.

Manuálne nastavenie expozície:

Pokiaľ radi fotíte, určite poznáte keď vám telefón pri zaostrovaní nevyberie zrovna tú najlepšiu. Po novom si ju budete môcť nastaviť manuálne. Stačí podržať prst na zaostrovacom štvorčeku a na ľavej strane sa vám objaví ikonka v tvare slniečka. Po prejdení prstom cez obrazovku smerom hore/dole môžete následne nastaviť správnu expozíciu.

Časozberné videá:

Asi najväčším prekvapením boli práve tieto videá. Pokiaľ radi sledujete filmy určite ste už videli zaber plynulého východu slnka za pár sekúnd. O tom presne tieto videá sú. Funguje to tak, že telefón natáča video niekoľko desiatok minút a následné ho zrýchli. Najlepšie na tom je to, že tieto videá niesu nijakým spôsobom náročné na pamäť telefónu. Výbornou správou je, že s Full HD videom systém pracuje až s výsledným videom a tak vám na 40 minútové video stačí približne 100mb! Táto funkcia je zaujímavá aj napriek tomu, že iOS zariadenia niesu zrovna tými, ktoré by sme položili na múr a 40 minút natáčali video.

Samozrejme nejde o posledné správy z nového iOS 8. Už o pár dní vám prinesieme  podrobnejší test beta verzie tohoto operačného systému.

- Reklama -
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.