Technologický gigant tvrdí, že prostredníctvom aplikácie Nájsť môžete vaše zariadenia vyhľadať aj po ich vypnutí či vymazaní. Táto funkcia je užitočná najmä v prípade odcudzenia a deaktivácie alebo v situácii, keď má stratené zariadenie nízky stav batérie.

Nie je úplne jasné, ako to celé funguje, no je pravdepodobné, že sa zobrazí posledné známe miesto, o ktorom sa vedelo, že sa na ňom dané zariadenie nachádzalo.

Zlodeji budú mať pri iOS 15 smolu 

Apple ďalej tvrdí, že sieť Find My spárovaná s Activation Lock dokáže nájsť stratené zariadenie aj po jeho vymazaní. Ak ho teda zlodeji deaktivujú, stále sa bude dať vystopovať. Je to sofistikovaný systém, ktorý veľmi oceňujeme.

Čo je to Find My (Nájsť) a ako službu aktivovať

Vo finále môže ušetriť čas, peniaze a zároveň odradiť niektorých jedincov od zbytočnej snahy krádeže.

Aby sa navyše predišlo podvodom s predajom kradnutých Apple zariadení, uvítacia Hello obrazovka“ jasne ukáže, že daný iPhone alebo iPad je uzamknutý, lokalizovateľný a vo vlastníctve cudzej osoby.

Tešíme sa, ako si nový systém aplikácie Nájsť v iOS 15 vyskúšame na vlastnej koži. iPhone je predsalen tá posledná vec, ktorú by sme chceli stratiť.

Hovoríme najmä o najnovších modeloch, ktorých cena v najvyššej konfigurácii presahuje 1500 €. Za toto vylepšenie Applu ďakujeme.

Prečítajte si tiež  Písanie na iPhone bude ešte príjemnejšie. Pomôže tomu drobné vylepšenie v iOS 16
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here