Režim pre použitie Apple Watch vo vode

Či už ste čerstvým majiteľom hodiniek od spoločnosti Apple, alebo ich na svojej ruke nosíte roky, mali by ste podrobne spoznať režim, ktorý sa tu nachádza od nepamäti. Je určený pre použitie Apple Watch priamo vo vode a využijete ho pri športe ale aj pri letných radovánkach v bazéne.

Water Lock je funkcia, s ktorou ste sa už pravdepodobne stretli. Nachádza sa v ovládacom centre a predstavuje ikonu vodnej kvapky. Vo všeobecnosti ho používame ako účinný spôsob odstránenia vody z reproduktora.

Akonáhle vystavíte Apple Watch vode, tá zatečie do všetkých špár. Problémom je ale uvedený reproduktor alebo mikrofón, ktorý s vodou vo vnútri nefunguje správne.

Apple to vyriešilo brilantným spôsobom a to tak, že do hodiniek pridalo režim, ktorý spúšťa silný zvukový tón, odstraňujúci vodu. Tá vplyvom vibrácii vytečie von.

Detail, o ktorom ste nevedeli 

Water Lock má ale ešte jeden význam, ktorý vám zrejme nikdy nenapadol. Akonáhle kliknete na ikonu kvapky, musíte potočiť digitálnou korunkou, aby ste spustili spomínaný zvuk. Dotykový displej v danej chvíli nefunguje a ak vás zaujíma prečo, odpoveď je veľmi jednoduchá.

Apple Watch využívajú rovnako ako iPhone, iPad a drvivá väčšina moderných zariadení kapacitný dotykový displej. Ten nereaguje na princípe sily stlačenia ale na vodivosti. Aj preto ho môžete používať iba s prstom, pričom plastové stylusy (a ďalšie nevodivé materiály) nereagujú.

Problém ale môže vznikať pri kontakte s vodou, kedy práve tekutina začne na Apple Watch spúšťať funkcie bez vášho vedomia. Tesne pred tým, než si teda idete zaplávať stačí spustiť funkciu vodného zámku, ktorá deaktivuje dotyk a zároveň zabezpečí „vyčistenie“ reproduktora a mikrofónu od prebytočnej vody hneď, ako sa chystáte Apple Watch znovu normálne používať. Aké jednoduché a praktické, čo poviete?

 

Prečítajte si tiež  Vybrali sme 3 najlepšie darčeky od Apple, ktoré kúpite do 300 €
Môže ťa zaujímať
- Reklama -