V budúcom roku by sme sa mali dočkať nového doplnku jablkového portfólia, ktorým má byť prémiový iPhone 15 Ultra. Podľa taiwanského výskumného portálu TrendForce Apple poverilo spoločnosť Luxshare, aby sa postarala o jeho produkciu spolu s firmou Foxconn.   Tento krok pomôže znížiť riziko, že sa spoločnosť Apple bude spoliehať na jediného výrobcu po problémoch v posledných mesiacoch.

Povesti naznačujú, že sa zvýši diferenciácia medzi modelmi iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, respektíve iPhone 15 Ultra. Apple už dlhšie razí cestu prehlbovania rozdielov medzi svojimi produktami a budúca generácia iPhonov by toho mala byť ďalším dôkazom. Rovnakým náznakom má byť aj premenovanie najdrahšieho modelu na spomínaný názov Ultra, podobne ako v prípade hodiniek Apple Watch.

iPhone 15 Ultra koncept
Zdroj: Appleinsider
iPhone 15 Ultra koncept
Zdroj: Appleinsider

Minulý mesiac analytik Ming-Chi Kuo uviedol, že spoločnosti Luxshare a Pegatron získali od Foxconnu približne 10% objednávok na iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Malo sa jednať o skúšobnú prevádzku, v rámci ktorej chce Apple diverzifikovať partnerov na výrobu iPhonov.

Ako iste viete, Foxconn od októbra zažíva značné napätie v dôsledku výskytu COVID-19 vo svojej továrni v čínskom meste Zhengzhou. To malo za následok výrazné zníženie výrobnej kapacity modelov iPhone 14 Pro. Čínsky dodávateľský reťazec začal tento mesiac pociťovať aj nedostatok pracovnej sily, keďže tamojšia vláda zmiernila obmedzenia týkajúce sa Covidu, čo následne viedlo k zvýšenému šíreniu vírusu.

iPhone 15 Ultra
Zdroj: YouTube / 4RMD (snímka obrazovky)
iPhone 15 Ultra
Zdroj: YouTube / PHconcepts (snímka obrazovky)

Vzhľadom na problémy s výrobou a ekonomické prekážky je prognóza dodávok iPhonov v prvom štvrťroku 2023 znížená na 47 miliónov kusov. To by znamenalo rekordný medziročný pokles až o 22%.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple dnes predstaví iPhone 13: Kedy a kde sledovať event na Slovensku?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -