Tim Cook je jeden z najväčších podnikateľov súčasnosti. Hoci firmu Apple nevybudoval on, ale jeho predchodca a bývalý riaditeľ Steve Jobs, už od roku 2011 drží tento gigant na svojich pleciach práve Tim. Mnohí si môžu myslieť, že takáto práca je jednoduchá, ale nie je to celkom pravda. CEO tak veľkej spoločnosti má na starosti naozaj veľa a nesmie robiť chyby. Taktiež musí vedieť odolať tlaku médií a podobne. Nie je to teda nič ľahké. Ak sa s ním chceš naobedovať, musíš zaplatiť viac ako $125 000.

Obed s Timom Cookom za $125 000?

Možno ti teraz v hlave prebieha myšlienka, koľko peňazí si v živote najviac zaplatil za obed v tej najexkluzívnejšej a najluxusnejšej reštaurácií, v akej si kedy bol. Asi to boli desiatky eur čo? Každopádne ak sa chceš naobedovať s človekom, ktorý má na krku najhodnotnejšiu spoločnosť sveta, budeš musieť zaplatiť rádovo desiatky tisíc dolárov. Cena obedu s Timom Cookom sa vyšplhala na $125 000.

- Reklama -

Takéto stretnutie s CEO-om Applu má trvať približne hodinku a obed pre dve osoby je samozrejme v cene. So sebou si teda môžeš zobrať napríklad svoju manželku či frajerku. Aj keď, za tieto peniaze jej radšej môžeš kúpiť nejaké auto, asi bude radšej. Dôležite je ale spomenúť, že z týchto peňazí už nie je hradená cesta do Cupertina a ani ubytovanie v meste. Ten čo je ale ochotný zaplatiť $125 000 za 60 minút rozhovoru s CEO Apple asi nemá problém s takýmito “drobnými” položkami.

Tim Cook - svetapple.sk

Divné je ale to, že každým rokom postupne hodnota obedu s Timom Cookom klesá takmer o polovicu. Nepomáha ani to, že ide vlastne o charitu a peniaze poputujú na účet centra Roberta F. Kennedyho pre spravodlivosť a ľudské práva. Po prvý krát v roku 2013 kedy mala táto akcia premiéru bola hodnota obedu na úrovni $610 000.

Rok potom, teda v roku 2014 klesla na $330 000. Minulý rok to bolo “už len” $200 000, no a tento rok to vyzerá na nejakých $150 000 hoci odhadovaných bolo len $100 000. Obed už ale nazbieral $125 000 a ostáva mu vyše 9 dní. Je teda možné, že sa dostane na približne rovnakú hranicu, ako minulý rok! Viac info sa dozvieš tu.

Charitativní oběd s Timem Cookem již přesáhl 100 000 dolarů

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here