Aj napriek tomu, že Coupertinska spoločnosť vyrába jedny z najlepších produktov na svete, predsa len má svoje neduhy. Jedným z nich je aj posledný problém, pri ktorom spoločnosť čelí naozaj masívnej žalobe, kvôli údajnému porušovaniu pracovných podmienok. Dnes o celej veci prichádzajú aj dôkazy!

Problémy prichádzajú z Číny

Správy príchádzajú od neziskovej organizácie Green America, ktorá obviňuje samotnú Jablkovú spoločnosť s porušovania pracovných podmienok, v továrniach, v ktorých sú vyrábané Apple produkty. Konkrétnejšie sa jedná o továreň Catcher Technology, ktorá sídli v Suqiane a má na starosti výrobu zadných kovových krytov, napríklad pre iPad, iPhone či iPod.

22 porušení

V správe, ku ktorej organizácia Green Amercia priložila aj niekoľko fotografií sa píše o až 22 rôzne porušených pracovných podmienkach. Medzi ne patrí napríklad porušovaniu pravidiel pri ohľade na prijímanie nových zamestnancov, niekedy až extrémne dlhá pracovná doba, neskoré vyplácanie miezd, veľmi zlé životné podmienky, študentské práce či zdravie a bezpečnosť práce.

apple-supploer-catcher-03
V správe bolo priložených aj niekoľko fotodôkazov – svetapple.sk

Apple už na tom pracuje

Aj napriek tomu, že sa to na prvý pohľad nemusí zdať, Jablková spoločosť prezradila pri krátkom rozhovore pre legendárny The New York Times, že o problémoch vie a že sa ich bude snažiť čo najskôr vyriešiť. Uvidíme teda ako sa nakoniec celá situácia vyvŕbi a dúfajme, že v Coupertine nájdu spôsob ako nepríjemnosti riešiť.

apple-supploer-catcher-02
Apple údajne nedodržalo až 22 pracovných podmienok! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.