Spoločnosť Apple sa rozhodla po dlhých rokoch vykonať zmenu, ktorá sa môže dotknúť obrovského množstva používateľov po celom svete. Týka sa služby, ktorá bola v prevádzke viac ako desať rokov a možno ste ju používali aj vy. Práve na základe tejto zmeny vám z vášho iPhonu môžu zmiznúť fotografie, čo určite nie je príjemná situácia.

Technologický gigant na svojich stránkach oficiálne informoval, že jeden z fotoalbumov čoskoro navždy prestane podporovať. Dôjde k tomu o niekoľko dní a pokiaľ ste ho používali aj vy, práve teraz by ste sa mali pripraviť na zmenu a uložiť si z neho fotografie, ktoré sa v ňom nachádzali. Nie je to samozrejme nič komplikované.

Aby sme boli konkrétnejší, reč je o albume Môj Fotostream, ktorý funguje na zaujímavom princípe. Môžete si doň uložiť fotografie zo svojho iPhonu, Macu, iPadu či dokonca PC a tie v ňom zotrvajú počas 30 dní. Veľkou výhodou je, že ku týmto záberom môžete pristupovať z akéhokoľvek zariadenia, takže sa vám s nimi veľmi dobre pracuje.

Problém je však v tom, že spoločnosť Apple už dlhé roky prevádzkuje službu iCloud Fotky, za ktorú si používatelia platia a zvláda prakticky to isté. Aj preto pre firmu nedáva zmysel prevádzkovať službu Môj Fotostream, ktorú od 26.7.2023 oficiálne vypne.

Pokiaľ v nej teda budete mať nejaké zábery, mali by ste si ich do tohto dátumu uložiť. V opačnom prípade hrozí, že ich navždy stratíte. Rovnako by ste sa mali pripraviť na to, že Môj Fotostream už nebudete môcť používať.

Ako uložiť fotografie z albumu Môj Fotostream? 

Ak tento album stále používate a chcete si z neho uložiť fotky, ktoré sa v ňom nachádzajú, nie je to žiaden problém.

Stačí keď ho otvoríte, vyberiete si všetky zábery, ktoré chcete zachrániť a následne kliknete na ikonu zdieľania, kde sa nachádza aj tlačidlo Uložiť obrázky. Potom sa vám premiestnia automaticky do vašej galérie.

Napíšte nám do komentára, či vás táto zmena ovplyvní. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Foxconn vymieňa roboty za ľudí, je to ale dobré?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here