Apple a tržby vo výške 100 miliard dolárov

Jablková spoločnosť chystá 27. januára 2021 veľké oznámenie finančných výsledkov za štvrtý štvrťrok 2020. Hoci minulý rok padol rekord, tento rok môže byť výrazne prekonaný. Odhadujú to viacerí renomovaní analytici, ktorí vydali svoje správy pre investorov.

Podľa jednotlivých správ Apple po prvýkrát v histórii prekročí tržby 100 miliárd dolárov za obdobie 3 mesiacov (1 kvartál). V priebehu Q4 2019 to bolo 91,8 miliárd dolárov. Aby sme boli konkrétnejší, Hardt Brian White zo spoločnosti Monness Crespi dospel ku verdiktu, že konečné číslo sa bude za Q4 2020 pohybovať na úrovni 105,2 miliardy dolárov.

- Reklama -

Ešte pozitívnejšie sa na to pozerá analytička Katy Huberty z banky Morgan Stanley, ktorej odhady končia na sume 108,2 miliardy dolárov. Ako sme sa presvedčili aj v minulých rokoch, tieto čísla bývajú veľmi presné a smerodajné. Je teda skoro isté, že Apple prekročí hranicu 100 miliárd dolárov.

Hlavným dôvodom, prečo je to tak, je neskoršie predstavenie iPhonov 12, ktoré sa presunulo zo septembra na október a predaj začal defacto až v novembri. Slabšie predajné obdobie za Q3 2020 teda dorovná Q4 2020.

Aby toho nebolo málo, Apple predstavilo množstvo ďalší zariadení, ako napríklad iPad Air, Apple Watch SE, Apple Watch Series 6, Macy s čipom M1, HomePod mini, AirPods Max, Apple Fintess+ či Apple One, ktoré boli v očiach zákazníkov atraktívne vo vianočnom období.

Napíšte nám do komentára, čo ste si počas mesiacov október-december 2020 kúpili od tejto spoločnosti vy…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.