Nie je nič netradičné, že spoločnosť Apple urobí nejakú chybu tesne pred predstavením nového modelu. Zatiaľ nie je jasné, či iPhone SE 2 (iPhone 9) príde dnes, alebo až o dva týždne 15. apríla. Čo však vieme je minimálne to, že tento produkt doslova klope na dvere. Apple začalo predávať ochrannú fóliu pre nový iPhone SE na Apple Online Store.

Ochranná fólia pre iPhone SE/8 /7

Tak ako všetci ostatní obchodníci, ani Apple nemá v ponuke iba svoje produkty. Obaly a príslušenstvo od mnohých iných výrobcov (pre budúci iPhone SE 2 alebo iPhone 9), už vo veľkom putuje na sklady s podmienkou, že ho predajcovia nemôžu ponúkať skôr, ako 5. apríla. Občas sa ale stane nejaká technická chyba a na internetových stránkach môže byť predávaná napríklad fólia pre model, ktorý ešte nebol predstavený. Presne to sa dnes odohralo na Apple Online Store.

Používateľ Aaron Zollo zverejnil na svojom Twitter účte príspevok, v ktorom môžete vidieť, ako má Apple v ponuke ochrannú fóliu, pre iPhone 8, iPhone 7 a iPhone SE. Samozrejme, že by na tom nebolo nič zvláštne. Veď práve model „SE“ bol v predaji dlhé roky. Konštrukčne však vychádzal z iPhonu 5S a nie iPhonu 6, tak ako je to vyobrazené v tweete nižšie. Sklo by mu teda nesadlo.

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
Apple sa prekeclo. Začalo predávať fóliu pre iPhone SE 2 (iPhone 9).

Nový produkt bol na Apple Store onačený ako: „Belkin InvisiGlass Ultra Screen Protection for iPhone SE, 8, 7“. Ochranné sklo teda pochádza od renomovaného výrobcu. Celé sa to udialo len deň potom, ako sme vám ukázali prakticky rovnaký únik v tomto článku. Tu sa vyskytlo zariadenie s označením „9“ a výrobca bol Zagg. Nechce sa nám veriť, že by šlo vo všetkých prípadoch len o náhodu. Apple určite chystá nový model do predaja a príde veľmi skoro.

Na záver by sme ešte informáciu doplnili o to, že firma medzičasom na konkrétnej stránke názov pozmenila. Aj to nás utvrdzuje v tom, že toto sklíčko v ponuke nebolo určené pre iPhone SE (4″) ale skôr pre nástupcu, so 4,7″ displejom. Čo nás však prekvapuje je názov. Ten by mal byť rovnaký, ako pri zariadení z roku 2016. Budeme ho teda asi označovať ako iPhone SE 2020! Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  5 tipov, ako nabiť iPhone rýchlejšie!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.