Odstránenie pozadia z fotky online rýchlo a zadarmo

Dlhé roky pracujem v programe Adobe Photoshop a pochopiteľne som zvyknutý na odstraňovanie pozadí z portrétnych fotiek, ktoré sú určené na rôzne kartičky alebo doklady. Nedávno som ale narazil na šikovnú internetovú stránku, ktorá mi zásadne zjednodušila robotu.

Pochopiteľne, že výsledok nie je taký dokonalý ako keď sa do procesu pustí profesionálny fotograf alebo grafik, no na strane druhej, pre bežne použitie úplne postačí a 99% z vás bude spokojných.

- Reklama -

Ak si chcete vyskúšať odstránenie pozadia z fotky online, kliknite na internetovú stránku remove.bg, ktorá sa o to hravo postará úplne zadarmo (rátajte však s mierne zníženou kvalitou). Nebudete musieť nič nastavovať a ani orezávať. Skrátka sem len nahráte váš obrázok a počkáte niekoľko sekúnd na výsledok.

Veľkou výhodou je napríklad aj to, že netreba nahrávať súbory priamo z počítača alebo smartfónu. V prípade, že sa vaša fotka nachádza niekde na internete, stačí skopírovať URL adresu obrázka, a následne ju prilepiť na hlavnej stránke cez klávesovú skratku CTRL + V (Windows) alebo command + V (macOS). O zvyšok sa postará šikovný algoritmus a umelá inteligencia.

Na záver sa hodí doplniť, že remove.bg umožňuje aj jemnú editáciu fotiek. Výsledok sa síce opäť nerovná profesionálnym nástrojom, no ak si chcete rozmazať pozadie, prípadne ho úplne zmeniť a svoju postavu/auto/akýkoľvek predmet dosadiť do nového prostredia, toto riešenie vám postačí.

Napíšte nám do komentára, či poznáte aj iné šikovné služby a internetové aplikácie, ktoré dokážu to isté čo remove.bg. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -