Photoshop pre procesor M1 je dostupný v prvej beta verzii

Určite nebudeme preháňať keď napíšeme, že Photoshop je najrozšírenejší platený program, určený na úpravu obrázkov a fotografii. Akonáhle Apple ohlásilo práce na svojich procesoroch Apple Sillicon, bola to práve spoločnosť Adobe, ktorá prisľúbila urýchlenú kompatibilitu svojich softvérových služieb.

Macy s čipom M1 prichádzajú ku prvým zákazníkom a tí si už môžu stiahnuť Photoshop v oficiálnej beta verzii. Na to, aby vám fungoval, potrebujete Creative Cloud verzie 5.3.1.470 alebo novší. Aplikácia podľa všetkého zatiaľ nie je úplne 100%.

- Reklama -

Samotné Adobe priznáva, že do tejto bety zakomponovalo len tie najdôležitejšie nástroje, na ktoré sa používatelia spoliehajú najčastejšie.

V priebehu následujúcich týždňov a mesiacov budú doplnené o ďalšie vylepšenia a nástroje, ktoré by nemali mať s novou platformou žiadne problémy. Takýto postup sme očakávali (a zrejme ho budeme pozorovať aj pri iných appkách).

Beta verzia prináša aj klasické obmedzenia. Nakoľko sa jedná o nedokončenú aplikáciu, používatelia sa môžu stretávať so sekaním alebo inými problémami. Je to bežné.

Zaujímavosťou ostáva, že aplikácia Photoshop, fungujúca pod emulátorom Rosetta 2, nie je v súčasnosti podporovaná spoločnosťou Adobe. Ak je teda Photoshop pre vašu prácu dôležitý, inštalácia beta verzie bude asi najjednoduchšia cesta, ako si ho môžete na svoj nový Mac (M1) nainštalovať.

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here