Photoshop pre procesor M1 je dostupný v prvej beta verzii

Určite nebudeme preháňať keď napíšeme, že Photoshop je najrozšírenejší platený program, určený na úpravu obrázkov a fotografii. Akonáhle Apple ohlásilo práce na svojich procesoroch Apple Sillicon, bola to práve spoločnosť Adobe, ktorá prisľúbila urýchlenú kompatibilitu svojich softvérových služieb.

Macy s čipom M1 prichádzajú ku prvým zákazníkom a tí si už môžu stiahnuť Photoshop v oficiálnej beta verzii. Na to, aby vám fungoval, potrebujete Creative Cloud verzie 5.3.1.470 alebo novší. Aplikácia podľa všetkého zatiaľ nie je úplne 100%.

Samotné Adobe priznáva, že do tejto bety zakomponovalo len tie najdôležitejšie nástroje, na ktoré sa používatelia spoliehajú najčastejšie.

V priebehu následujúcich týždňov a mesiacov budú doplnené o ďalšie vylepšenia a nástroje, ktoré by nemali mať s novou platformou žiadne problémy. Takýto postup sme očakávali (a zrejme ho budeme pozorovať aj pri iných appkách).

Beta verzia prináša aj klasické obmedzenia. Nakoľko sa jedná o nedokončenú aplikáciu, používatelia sa môžu stretávať so sekaním alebo inými problémami. Je to bežné.

Zaujímavosťou ostáva, že aplikácia Photoshop, fungujúca pod emulátorom Rosetta 2, nie je v súčasnosti podporovaná spoločnosťou Adobe. Ak je teda Photoshop pre vašu prácu dôležitý, inštalácia beta verzie bude asi najjednoduchšia cesta, ako si ho môžete na svoj nový Mac (M1) nainštalovať.

Prečítajte si tiež  Obišli obmedzenie spoločnosti Apple. MacOS 13 Ventura bude možné nainštalovať aj na staršie počítače Mac
Môže ťa zaujímať
- Reklama -