Budúce verzie náhlavnej súpravy, ktoré vyvíja spoločnosť Apple by podľa informácií mohli pomôcť ľuďom s očnými chorobami a zrakovým postihnutím. Apple sa aktívne zapája do rôznych iniciatív ako svojimi zariadeniami pomôcť znevýhodneným používateľom. Budúca generácia náhlavnej súpravy, prípadne chystané okuliare Apple Glasses by k tomu mali dopomôcť.

Hoci nie sú k dispozícii žiadne podrobnosti o tom, čo presne Apple vyvíja pre budúce náhlavné súpravy, prístupnosť bola pre spoločnosť vždy dôležitou oblasťou. Cieľom spoločnosti Apple je, aby jej zariadenia mohol používať každý bez ohľadu na svoj fyzický stav.

Zariadenia ako iPhone, iPad a Mac majú celý rad nastavení prístupnosti, ktoré poskytujú dodatočnú pomoc pri rôznych zrakových, sluchových a motorických problémoch.

Apple glasses okuliare od apple ios
Zdroj: NextPit

Podľa odhadov by sa však malo jednať o zavedenie nových kamier a senzorov, ktoré by následne upozorňovali používateľa alebo zlepšovali jeho prehľad o okolí. Táto funkcia by mohla umožniť, aby náhlavná súprava premietala dodatočné vizuálne informácie nevidiacim osobám alebo používateľom s inými zrakovými problémami.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Vieme kedy dorazí funkcia satelitnej komunikácie do iOS 16. Apple ju spustí už čoskoro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -