Najnovšie informácie z prostredia redakcie macrumors nám prezrádzajú, že spoločnosť Apple spolupracuje s vývojárskou spoločnosťou Valve, ktorá sa zameriava na hry. Malo by ísť len o jeden jediný produkt. Okuliare od Apple sa blížia. Preíčtajte si viac.

Okuliare od Apple sa blížia, spolupráca s Valve nie je prvá.

Táto správa sa objavila cez víkend vďaka analytickej spoločnosti Digitimes. Podľa jej cenných informácii Apple spolupracuje so spoločnosťou Valve. Tá má za sebou už napríklad vývoj produktu známeho ako Valve Index, vďaka ktorému môžete mať úplne iný zážitok pri hraní hier ako kedykoľvek pred tým. DigiTimes tiež naznačuje, že nový produkt od Applu bude dostupný v prvej polovici roku 2020. O samotnú výrobu by sa mala potom postarať spoločnosť Quanta Computer a Pegatron.

Valve spolupracovalo so spoločnosťou Apple už aj v minulosti. Konkrétne to bolo v roku 2017 na operačnom systéme macOS High Sierra. Cieľom bolo priniesť sem natívnu podporu pre VR headset. Teraz je však spolupráca omnoho užšia a nejedná sa o softvér ale priamo o hardvér, ktorý je vo vývoji. Pôjde pri tom o okuliare s rozšírenou realitou a nie to virtuálnou. Podľa Tima Cooka je v tomto smere budúcnosť ešte len pred nami a sám verí, že vďaka podobným technológiám môžu byť AR okuliare populárne minimálne rovnako tak ako napríklad naše smartfóny.

Okuliare od Apple sa blížia, spolupráca s Valve nie je prvá.
Okuliare od Apple sa blížia, spolupráca s Valve nie je prvá.

Informácie nám tiež prezrádzajú to, že v Apple na tomto produkte “maká” naozaj naplno. Firma si vraj najala úplne nový tím grafických dizajnérov, ktorí pracujú na novom užívateľskom rozhraní, architektúre no a samozrejme dizajne softvéru. Ako sme už uviedli vyššie, okuliare by sa mohli dostať do predaja v druhej polovici roka 2020.

Ťažko nateraz hovoriť o tom, či je to reálne alebo nie. Na strane druhej však Apple vedelo vždy pekne prekvapiť a nie každý produkt musel rok dopredu uniknúť na internet. Neostáva nám teda nič iné len čakať a sledovať dianie okolo produktu a spoločnosti. Možno, že sa niečoho v blízkej budúcnosti dočkáme a potom budeme hovoriť o budúcoročnom vydaní omnoho optimistickejšie.

Apple chce vraj predstaviť svoje inteligentné okuliare v roku 2020. - svetapple.sk
Apple chce vraj predstaviť svoje inteligentné okuliare v roku 2020. – svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here