O inteligentných okuliaroch sa v poslednej dobe hovorí celkom dosť. Apple chce vraj predstaviť svoje inteligentné okuliare v roku 2020. Táto informácia prišla dnes z webu macrumors.com. Prebrali ju mnohé média, no my si myslíme, že to je málo pravdepodobné. Prečo?

Apple chce vraj predstaviť svoje inteligentné okuliare v roku 2020.

Spoločnosť Apple podľa najnovších informácii plánuje predstaviť prvé inteligentné okuliare. Budú fungovať na princípe rozšírenej reality a podľa posledných správ by mali prísť ešte počas roka 2020. Mark Gurman z Bloombergu má na to ale o čosi “triezvejší” názor a my s ním iba súhlasíme. Podľa jeho slov môže byť doba, kým Apple produkt predstaví o čosi dlhšia. Pokiaľ budú okuliare potrebovať ďalší vývoj, určite ich do konca tohto roka 2020 neuvidíme.

Podľa posledných správ bude nutné tieto okuliare spárovať s iPhonom. Nebudú teda pravdepodobne sebestačné. Pripomínať by to mohlo úplne prvý generáciu hodiniek Apple Watch, ktorá fungovala na rovnakom princípe. Bez iPhonu vám boli v podstate na nič. Okuliare vám budú môcť zobrazovať najrôznejšie informácie. Všetko od vašich posledných správ, cez e-mailovú komunikáciu, telefonovanie, messenger až po mapy a podobne. Keďže sa tu bavíme o rozšírenej realite, je skoro isté, že okuliare budú schopné priniesť aj určitý druh zábavy. Pôjde teda o rôzne hry samozrejme v AR.

Apple vraj dokonca plánoval (alebo plánuje?) vytvoriť pre tieto okuliare unikátny AppStore. Podobne to má napríklad aj pri vyššie spomínaných Apple Watch. Dávalo by to zmysel. Dodatočný softvér od vývojárov tretích strán by bol veľkým prínosom.

- Reklama -

Nemyslíme si, že to Apple stihne

Samozrejme netvrdíme ani to, že sa plány nenaplnia. Podľa nášho názoru je ale na takéto zariadenie jednoducho ešte stále skoro. Diskutuje sa o ňom dlhšie ale naše odhady sú skôr pre rok 2021-2022. Je dosť dôležité pozrieť sa na trh s takýmto produktmi dnes. Taktiež sa musíme pozrieť do minulosti ako dopadol podobný projekt od spoločnosti Google.

Navyše informácii o tomto produkte máme stále pomerne málo. Bližšie detaily by sme sa mali dozvedať aspoň rok pred uvedením na trh. Všetko je to teda dosť otázne. Každopádne Applu držíme palce aby sa podaril novinku predstaviť v dohľadnej dobe. Mohol by byť veľmi zaujímavý.

Apple chce vraj predstaviť svoje inteligentné okuliare v roku 2020. My tvrdíme, že je to nepravdepodobné. - svetapple.sk
Apple chce vraj predstaviť svoje inteligentné okuliare v roku 2020. My tvrdíme, že je to nepravdepodobné. – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here