Denne nám chodia do redakcie desiatky dotazov ohľadom budúcich iPhonov. Množstvo z nás sa nás neustále pýta na otázku, či sa im oplatí kúpiť si nový iPhone dnes alebo počkať do septembra. Tu je odpoveď na otázku. Oplatí sa teraz kúpa nového iPhonu?

Oplatí sa teraz kúpa nového iPhonu?

Čo sa týka aktuálnej generácie iPhonov, na výber máte iPhone XS, XS Max a XR. Môžete si samozrejme kúpiť aj staršie zariadenie ale vzhľadom na to, že už všetky ďalšie iPhony budú mať len edge-to-edge displej, tento krok určite neodporúčame.

Mnohí sa nás pýtajú, či si majú kúpiť iPhone XS, iPhone XR prípadne iPhone XS Max teraz alebo počkať do septembra na nové iPhony s tým, že klesne cena tých súčasných. Naša odpoveď je absolútne jednoznačná. Teraz nič nekupujte. Radšej počkajte. Nečakajte ale zázraky.

Od odhalenia iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro nás čakajú necelé dva týždne. Toľko ešte určite vydržíte. Po tom, čo uvidíte tieto telefóny môžete prehodnotiť vaše predošlé stanovisko. Logicky keď prídu na trh, cena tých starých sa začne tlačiť smerom dole. Predpokladáme rozdiely na úrovni približne 100€. Treba si dať ale pozor. Predsa len sa už iPhone XS a ani iPhone XR nebudú vyrábať a na miesto nich bude dostupná nová generácia.

Bude iPhone XR prepadák podobne ako iPhone 5C? - svetapple.sk
Oplatí sa teraz kúpa nového iPhonu? Sú telefóny lacnejšie? – svetapple.sk

To znamená, že sa pokojne môže stať, že vami vytúžený model už nebude nikde dostať. Samozrejme všetky iPhony zoženiete ešte niekoľko mesiacov po predstavení tých nových. Špecifická konfigurácia ako farba či úložisko však už nemusia za danú “výhodnú” cenu sedieť.

Ceny nových iPhonov

Tento rok by navyše mohli byť veľkým prekvapením aj ceny nových iPhonov, ktoré by mali byť nižšie ako minulý rok. To znamená, že ak si pripravujete plnú sumu za iPhone už dnes, o 2-3 týždne by vás to mohlo vyjsť lacnejšie s tým, že v ruke budete držať úplne nové zariadenie, ktoré bude ešte lepšie ako súčasná generácia.

Suma sumárom nám teda vychádza, že vo všetkých prípadoch sa vám viacej oplatí počkať. Výhodou bude aj to, že medzi predstavením a predajom to ešte potrvá minimálne 10-20 dní (vrámci Slovenska). Budete tak poznať cenu aj inovácie a dostanete väčší priestor na to sa rozhodnúť.

iPhone XS Max je najobľúbenejší iPhone z roku 2018! - svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here