Svet je plný kurióznych situácií. Milionári si už nekupujú súkromné lety naprieč celým svetom ale rovno do vesmíru. To je aj prípad osoby, ktorá mala letieť s Jeffom Bezosom a jeho spoločnosťou Blue Origin. Napokon však nemôže ísť, pretože je zaneprázdnená.

Samozrejme, aj majetní ľudia majú svoje povinnosti a niekedy sú prednejšie než cesta do vesmíru. No nech vám to príde akékoľvek divné, tešiť sa z toho môže 18-ročný Oliver Daemen, ktorý bol nahlásený ako náhradník.

Študent fyziky bude najmladšou osobou, ktorá sa dostala do vesmíru. Jeho otec bol jedným z finalistov aukcie Blue Origin, kde sa mohol zaregistrovať každý, kto sa chcel zúčastniť letu. Koľko otec zaplatil za lístok zverejnené nebolo. Určite sa ale bavíme o desiatkach miliónov dolárov.

Takáto čiastka mu problém určite nerobila, pretože celým menom Joes Daemen založil ešte pred mnohými rokmi súkromnú kapitálovú spoločnosť Somerset Capital Partners, ktorá je v Holandsku veľmi úspešná.

„Sníval som o tom celý svoj život a stanem sa najmladším astronautom vôbec, pretože mám iba 18 rokov. Som veľmi nadšený, že zažijem beztiažový stav.“ uviedol Oliver Daemen

Na záver už iba doplníme, že let sa uskutoční 20. júla a na palube bude okrem Jeffa Bezosa či Olivera Daemena aj Mary Wallace‘ Wally ‚Funk, ktorá je označovaná ako priekopníčka v letectve. Vo veku 82 rokov bude zároveň najstaršou osobou, ktorá sa dostane do vesmíru.

Nuž, toto budú pekné prvenstvá. Držíme palce. 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -