Osviežovanie apiek na pozadí

Nastavenie, ktorému je venovaný tento článok, sa nachádza v iPhone prakticky od nepamäti. Funkcia Osviežovania/aktualizovania apiek na pozadí zabezpečuje jednoduchý a bezproblémový chod systému. Jej úlohou je kontrolovať nainštalovaný softvér aj v čase nečinnosti, aby ste mali vždy perfektný prehľad o všetkých správach, ponukách či udalostiach, bezprostredne po otvorení apky.

Pokiaľ osviežovanie vypnete, stále vám budú chodiť notifikácie. Na druhej strane sa však jednotlivé aplikácie budú načítavať dlhšie, nakoľko si potrebujú sťahovať dáta z internetu (až po vašom spustení).

- Reklama -

Dôležité je tiež dodať, že významnú úlohu zohráva režim slabej batérie (aktivuje sa po 20% batérie), ktorý aktualizácie na pozadí automaticky deaktivuje. Viete si to ale vypnúť, prípadne prispôsobiť aj počas bežného používania. Pozrite sa ako na to.

Ako vypnúť Osviežovanie apiek na pozadí?

  • Otvorte na svojom iOS zariadení Nastavenia
  • Vyberte Všeobecné
  • Kliknite na položku Osviežovanie apiek na pozadí
  • V vrchnej časti kliknite znova na rovnaký text.
  • Použite tlačidlo Vypnuté pre úplnú deaktiváciu funkcie

Tip: Oveľa lepšie, než kompletne deaktivovať osviežovanie/aktualizovanie aplikácií na pozadí je vybrať apky, ktoré nepotrebujete, alebo ich nepoužívate často a iba pri nich zamedziť samotnej funkcií. Výdrž batérie to vždy ovplyvní pozitívnym spôsobom a vy sa nebudete nijako obmedzovať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.