Touch ID – senzor odtlačkov prstov, ktorý nám Apple predstavilo minulý rok v iPhone 5S, by mohol mať rozšírenejšie funkcie ako len odomykanie telefónu, poprípade potvrdenie o nákupe aplikácií. Uvedomila si to aj spoločnosť PayPal, ktorá vyvíja aplikáciu na bezkontaktné platby, kde využije už spomínaný senzor odtlačkov prstov.

Mobilné platby

Platenie mobilom sa čoraz rýchlejšie stáva hitom aj u nás. Bohužiaľ naše milované iOS zariadenia nedisponujú NFC, vďaka ktorému tieto platby prebiehajú. Existujú síce dodatkové kryty s podporou tejto služby, no bývajú zvyčajne predražené a nie každý z nás má chuť  nosiť svoj iPhone v gumenom kryte len kvôli tomu, aby mohol v obchode platiť o niečo rýchlejšie. Zmeniť by to mohla už budúca generácia iPhonu, pri ktorej sa špekuluje o implantácií NFC priamo do zariadenia. Tieto konšpiračné teórie však značne vylučuje to, že Apple si už dávnejšie podal niekoĺko patentov na jeho vlastný platobný systém, ktorý by sa mal podľa všetkého volať „iMoney“.

Touch-ID1-1024x578
Senzor Touch ID by po novom mohol poslúžiť aj na iné účely, ako napr. odomykanie zariadenia a potvrdzovanie platieb v Appstore – svetapple.sk
icarte-520
Jeden z krytov, podporujúcich službu NFC – svetapple.sk

Spolupráca s PayPal

Táto spoločnosť už dávnejšie ponúkala spoluprácu firme, sídliacej v Coupertine, no o tom ako ju prijala sme sa nedozvedeli. Je takmer isté, že chcú používateľom ponúknuť niečo podobné, čo ponúkajú majiteľom hlavného konkurenta iPhonu 5S, Samsungu Galaxy S5. Aplikácia, ktorú PayPal pripravuje by teda mala vďaka vášmu odtlačku prsta potvrdiť nákup ako v klasických obchodoch tak aj v rôznych inetrnetových. Čo je na tejto špekulácií pravda sa dozvieme už v nabližších mesiacoch. Iste je však to, že keby jablková spoločnosť ponúkla bezkontaktnú platbu s odtlačkom prsta, určite by si šplhla u množstva majiteľov iOS zariadení.

paypal
Služba PayPal nám možno umožní platby pomocou Touch ID – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.