Apple pred dvoma týždňami predstavilo iOS 14 a mnohí známi recenzenti už priniesli svoje prvé dojmy. Petr Mára si novinku najskôr podrobne otestoval a teraz prináša svoj zoznam Top 10 vylepšení pre iPhone, ktoré považuje za najdôležitejšie.

Petr Mára testuje iOS 14

Video prekvapivo nezačína widgetmi, ktoré môžeme bez problémov označiť za najzásadnejšiu dizajnovú zmenu. Petr si je vedomý toho, že práve túto funkciu vyzdvihujú úplne všetci a preto si ju nechal na samotný koniec spolu s App Library. Namiesto toho nám ale ukázal množstvo ďalších funkcií, ktoré on sám považuje za veľmi dôležité a o ktorých ste pravdepodobne ani nevedeli.

Petr Mára testuje iOS 14. Toto je podľa neho 10 najlepších vylepšení.
Petr Mára testuje iOS 14. Toto je podľa neho 10 najlepších vylepšení.

Jednou z nich je napríklad mód úspory energie v prípade, že sa vám vaše zariadenie vybije a vy potrebujete využívať technológiu NFC. Funguje to podobne ako na Apple Watch s tým, že smartfón dokáže ešte 5 hodín odomykať a zamykať vozidlo prostredníctvom funkcie CarKey. Nenechá vás teda v štichu.

Čo sa týka Petrových znalostí spoločnosti Apple, tie sú na vysokej úrovni a pokiaľ potrebujete odborný a spoľahlivý pohľad na vec, odporúčame vám odoberať jeho youtube kanál. Okrem cupertinského giganta venuje svoj čas aj elektromobilom. Sám si zakúpil vozidlo Tesla Model 3 a často nám prináša svoje poznatky o tom, aký je s ním každodenný život.

Prečítajte si tiež  Pri iPhone 8 sa kvalita 4K videa pri 30fps a 60fps mení!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.